Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zawody strzeleckie policjantów
W miniony piątek (28.02.2025) na terenie Krytej Policyjnej Strzelnicy Ćwiczebnej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odbyły się Zawody Strzeleckie w 100 rocznicę służby Kobiet w Policji o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, Prezydenta MKMRP w Toruniu pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Starosty Powiatu Toruńskiego.
-
Szkolenie zawodowe podoficerskie rozpoczęte
Dziś (03.03.2025 r.) dzięki współpracy z Akademią Policji w Szczytnie oficjalnie rozpoczęła się kolejna, a pierwsza w tym roku, edycja szkolenia zawodowego podoficerskiego. Funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy przy współpracy z wykładowcami Akademii Policji w Szczytnie zorganizowali szkolenie zawodowe, poza murami szkoły w formie hybrydowej.
-
Ruszyła coroczna akcja znakowania rowerów
W Toruniu ponownie ruszyła akcja znakowania rowerów. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, do skorzystania z możliwości zarejestrowania jednośladu. To znacząco ułatwia policjantom jego odzyskanie w przypadku kradzieży. Przy okazji macie Państwo możliwość poznania swojego dzielnicowego.
-
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” (1-31 marca)
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Wręczenie medali im. podkomisarza Andrzej Struja. Wśród wyróżnionych jedenastu policjantów z kujawsko-pomorskiego
Dzisiaj (28.02.2025 r.) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak wręczył medale im. podkomisarza Andrzej Struja. To szczególne wyróżnienie otrzymują policjanci, którzy w czasie służby oraz w czasie wolnym podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Policjantom postawy pogratulował Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Boroń, a także obecny razem z policjantami Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński.
-
Policjantki rozmawiały z licealistami na temat ich bezpieczeństwa
Policjantki z wydziału prewencji toruńskiej komendy spotkały się z maturzystami V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, aby przybliżyć im specyfikę zawodu policjanta. Istotnym punktem zajęć była także rozmowa na temat bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, Internecie oraz ruchu drogowym, w tym odpowiedzialnego zachowania na drodze jako pieszy, rowerzysta i przyszły kierowca.
-
Ważne zmiany kadrowe
Dziś (27.02.2025 r.) w Izbie Pamięci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka. W trakcie jej trwania Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński wraz ze swoimi Zastępcami inspektorem Marcinem Woźniakiem i inspektor Małgorzatą Jorką, wręczył rozkazy personalne oficerom Policji.
-
Praktyczne szkolenie przed sezonem turystycznym
W związku ze zbliżającym się sezonem turystycznym policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadziły specjalne szkolenie dla pracowników lokali gastronomicznych oraz rozrywkowych. W ramach spotkania funkcjonariuszki omówiły najczęstsze zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać restauratorzy, a także przedstawiły skuteczne metody radzenia sobie z trudnymi klientami.
-
100 lat kobiet w Policji
Dokładnie 100 lat temu – 26 lutego 1925 r. - minister spraw wewnętrznych Cyryl Ratajski polecił utworzyć policję kobiecą. Kilka tygodni później w Komendzie Głównej Policji Państwowej w Warszawie rozpoczął się kurs specjalny dla policjantek, gdzie przeszkolono 30 kobiet, głównie pod kątem walki z nierządem, sutenerstwem, handlem żywym towarem.
-
Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"
Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Funkcjonariusze kontrolowali zachowania kierowców, pieszych i cyklistów, zwracając szczególną uwagę na nieustępowanie pierwszeństwa na przejściach, nadmierną prędkość oraz nieprawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Efektem działań było ujawnienie 77 wykroczeń. Policjanci apelują o rozwagę i wzajemny szacunek na drodze.