Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
"Trzeźwy kierujący" na drogach regionu
Policjanci z toruńskiej „drogówki” przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Prewencyjna akcja miała na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. W jej trakcie mundurowi sprawdzili trzeźwość 1695 osób, siedmiu z nich kierowało pojazdem pod wpływem alkoholu.
-
Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę i „kryształy”. Zatrzymany do sprawy 31-letni torunianin trafił tymczasowo na 3 miesiące do aresztu, a jego 30-letnia partnerka została objęta policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości zakazanych substancji grozi im do 10 lat więzienia.
-
Policjanci doskonalą swoje umiejętności w walce z cyberprzestępczością
Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przestępczości internetowej. W obliczu rosnącej liczby przestępstw popełnianych w sieci, stałe podnoszenie kwalifikacji jest kluczem do skutecznego zwalczania tego typu zagrożeń.
-
Kryminalni przechwycili hurtowe ilości nielegalnego tytoniu
Podczas przeszukania mieszkania w Toruniu, funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej, odnaleźli m.in. przeszło 40 kilogramów krajanki tytoniowej i setki paczek papierosów, wszystko bez polskich znaków akcyzy. Policjanci postawili zarzut 60-latkowi, do którego należał nielegalny towar. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna.
-
Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu dbają o zdrowie
W trosce o zdrowie i życie policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wzięli udział w profilaktycznych badaniach onkologicznych. Akcja, przeprowadzona we współpracy z Centrum Onkologii w Bydgoszczy, spotkała się z dużym zainteresowaniem.
-
Policyjny duet przyszedł z pomocą
Dwoje policjantów w czasie wolnym od służby pomogło potrąconemu mężczyźnie. Funkcjonariusze zauważyli przez okno swojego mieszkania leżącego na jezdni pieszego. Bez wahania ruszyli na ratunek.
-
Policyjni poszukiwacze zatrzymali 36-latka skazanego za znęcanie się nad psem
Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali 36-letniego chełmżanina. Mężczyzna przez blisko 5 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, próbując uniknąć odpowiedzialności za znęcanie się nad psem. Funkcjonariusze wpadli na jego trop na terenie Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie).
-
Zatrzymany za wykroczenie, aresztowany za narkotyki
Policjanci z toruńskiej drogówki zatrzymali 52-latka, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas kontroli mężczyzna wyrzucił przez okno papierową torbę, w której, jak się okazało, przewoził narkotyki. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Dodatkowo za popełnione wykroczenie drogowe musiał zapłacić mandat.
-
Funkcjonariusze z Torunia wśród wyróżnionych
Poświęcenie, odwaga i służba drugiemu człowiekowi zostały docenione podczas uroczystego wręczenia medali Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, które odbyło się w Komendzie Głównej Policji. Wśród wyróżnionych osób byli także policjanci z toruńskiej komendy. Uhonorowanym funkcjonariuszom pogratulował Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń.
-
Policjanci zatrzymali 3 kierowców łamiących sądowe zakazy
Policjanci z Posterunku Policji w Złejwsi Wielkiej zatrzymali do kontroli drogowej 29-latka, który wsiadł za kierownicę samochodu mimo dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Wczoraj mundurowi interweniowali jeszcze wobec dwóch kierowców, którzy zlekceważyli prawomocne orzeczenia sądu. Nieodpowiedzialnych mężczyzn czekają teraz konsekwencje prawne. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.