Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Akt oskarżenia w sprawie grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami i paserstwem samochodów
Prokuratura Okręgowa we Włocławku prowadziła wspólnie z funkcjonariuszami grupy śledczej z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i Komendy Miejskiej Policji we Włocławku śledztwo w sprawie kradzieży i paserstwa samochodów oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Po żmudnym, trwającym niemal dwa lata śledztwie, w marcu 2025 r. zostało ono zakończone skierowaniem wobec dziesięciu podejrzanych aktu oskarżenia.
-
Podziękowania dla policjanta z komisariatu na toruńskim Śródmieściu
"Gratulujemy Państwu takiego funkcjonariusza" - napisali mieszkańcy w wiadomości pełnej wdzięczności i uznania dla sierżanta Mateusza Maliszewskiego, funkcjonariusza Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście. Rodzice, którzy zwrócili się o pomoc w trudnej sytuacji wychowawczej swojej córki, podkreślili, że stanowczność policjanta pozwoliła na znalezienie rozwiązania problemu.
-
Sprawca zerwania sieci trakcyjnej trafi przed sąd
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, ogłosili dziś zarzut kierowcy ciężarowego mercedesa, który doprowadził do zerwania sieci trakcyjnej przy skrzyżowaniu ulic Watzenrodego i Strobanda w Toruniu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Dziękujemy za wszelkie informacje, które pomogły ustalić sprawcę.
-
Kierowca zatrzymany wczoraj za łamanie sądowego zakazu dzisiaj usłyszał wyrok
Policyjni wywiadowcy z toruńskiej komendy miejskiej zatrzymali 28-letniego mieszkańca podtoruńskich Cierpic, który wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów kierował osobowym oplem. Mężczyzna usłyszał zarzut już następnego dnia i został skazany w trybie przyspieszonym.
-
9 zarzutów dla pseudokibica za graffiti na Jarze
Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście ustalili kto stoi za umieszczaniem napisów na elewacje budynków osiedla Jar. Zniszczone zostały mury m.in. bloków mieszkalnych, kaplicy i sklepu. Podejrzany 21-letni pseudokibic jednej z lokalnych drużyn piłkarskich usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.
-
JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU. Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami oraz hulajnogami elektrycznymi
Z roku na rok przybywa na naszych drogach jednośladów użytkowanych przez różne grupy wiekowe, w tym osoby niepełnoletnie. Prowadzona przez Policję w dniach 1 kwietnia – 26 czerwca akcja ma na celu przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Droga jest dla wszystkich, a bezpieczeństwo jej użytkowników w dużej mierze zależy od ich zachowania.
-
Policjanci zatrzymali kierowcę łamiącego sądowy zakaz
55-latek mimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, postanowił zlekceważyć prawo i usiadł za kierownicą. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę i zastosowali wobec niego tryb postępowania przyspieszonego. W efekcie mężczyzna szybko usłyszał zarzut i trafił przed oblicze sądu.
-
Policjanci zatrzymali złodzieja samochodów
Działania toruńskich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 36-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego, podejrzanego o kradzież dwóch samochodów osobowych. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Apel o bezpieczeństwo motocyklistów, zarówno do nich samych, jak i innych
Słoneczna pogada w nadchodzący weekend zapewne sprawi, że na naszych drogach pojawi się wielu motocyklistów. Apelujemy do wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.
-
Podsumowanie działań „Bezpieczny rowerzysta”
Policjanci z wydziału ruchu drogowego toruńskiej komendy włączyli się w wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. W akcji uczestniczyło ponad 40 funkcjonariuszy, którzy skupili się na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.