Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjantka z wizytą u czwartoklasistów
Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła Szkołę Podstawową w Złotorii, gdzie opowiadała uczniom klas czwartych o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat znaczenia sygnalizacji świetlnej, znaków oraz konieczności noszenia odblasków. Funkcjonariuszka szczególną uwagę poświęciła rowerzystom i przygotowaniom do zdobycia karty rowerowej.
-
Międzynarodowa akcja "PRĘDKOŚĆ" na toruńskich drogach
Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ” w ramach międzynarodowej inicjatywy koordynowanej przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali do kontroli aż 158 kierowców, którzy jechali zbyt szybko.
-
Czy rozpoznajesz te przedmioty?
Policjanci prowadzą czynności w sprawie mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w sobotę, na terenie zielonym w centrum miasta. Zmarły nie miał przy sobie żadnych dokumentów ani przedmiotów umożliwiających identyfikację. Osoby posiadające informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z funkcjonariuszami.
-
Szybka reakcja policjantów uchroniła toruniankę przed utratą niemal 200 000 zł
Dzięki błyskawicznej interwencji toruńskich policjantów, 52-letnia mieszkanka miasta nie straciła blisko 200 tysięcy złotych. Kobieta, zmanipulowana przez oszusta podszywającego się pod funkcjonariusza, zdążyła już wpłacić całą sumę do bitomatu. Mundurowi w ostatniej chwili zablokowali transakcję i zapobiegli utracie gotówki.
-
Policyjne działania „PRĘDKOŚĆ”
Dziś Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Akcja ma charakter międzynarodowy, a jej celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Prowadził mimo sądowego dożywotniego zakazu i pod wpływem alkoholu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 49-latka, który nie tylko kierował pojazdem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie, ale także złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty i już następnego dnia stanął przed sądem w trybie przyspieszonym. To kolejny przykład skrajnej nieodpowiedzialności na drodze i potwierdzenie, że funkcjonariusze stanowczo reagują na tego typu przestępstwa.
-
Skuteczna walka z oszustami wyłudzającymi pieniądze m.in. metodą „na policjanta”
Toruńscy policjanci, we współpracy z kryminalnymi z innych jednostek, nie ustają w walce z oszustami, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych. Efekty tych działań są wymierne. Tylko w ostatnich dniach zatrzymanych zostało czterech sprawców, którzy działali metodą „na policjanta” lub „na wnuczka” na terenie naszego miasta. Trzech z nich, decyzją sądu, trafiło tymczasowo do aresztu.
-
Policjanci z toruńskiej drogówki na spotkaniu z Seniorami
Policjanci z wydziału ruchu drogowego toruńskiej komendy spotkali się z Seniorami w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Funkcjonariusze przekazali uczestnikom wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się pieszo i rowerem, zwracając szczególną uwagę na wyzwania, z jakimi osoby w zaawansowanym wieku mierzą się na drodze każdego dnia.
-
Spotkanie z młodzieżą
Policjanci z wydziału prewencji toruńskiej komendy odwiedzili uczniów Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia związane z nielegalnymi substancjami. Oprócz rozmów o szkodliwości narkotyków i alkoholu, młodzież miała możliwość przetestowania narkogogli i alkogogli, które symulują zaburzenia percepcji po używkach.