Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.
Data publikacji 18.09.2015

Telefon komórkowy

 

 
By nie stać się ofiarą kradzieży czy też rozboju, w którym, "łupem" jest telefon komórkowy unikajmy:
  1. noszenia telefonu w widocznym miejscu,
  2. prowadzenia rozmowy na ulicy,
  3. bawienia się telefonem w miejscach publicznych - na przykład przystankach komunikacji miejskiej, w centrach handlowych, autobusach, tramwajach,
  4. pozostawienia telefonu bez nadzoru - w plecaku na przerwie szkolnej, na stoliku w kawiarni, w samochodzie,
  5. pożyczania telefonu nieznajomym,
  6. chwalenia się nowym modelem telefonu i jego możliwościami.
Gdyby jednak, zdarzyło się tak, że ktoś będzie chciał nam odebrać telefon używając przemocy, to go po prostu oddajmy, bo nasze zdrowie i życie jest najważniejsze, a po dokonanej kradzieży:
  • niezwłocznie poinformujemy nasze biuro obsługi w celu zablokowania karty SIM,
  • złóżmy zawiadomienie o przestępstwie w naszej jednostce Policji dokładnie opisując wygląd napastników, to w jakim kierunku się oddalili, czy odjechali z miejsca przestępstwa samochodem, czy wsiedli do tramwaju, autobusu i oczywiście podajemy numer fabryczny naszego telefonu i jego cechy charakterystyczne, by Policja mogła go zarejestrować w ewidencji rzeczy utraconych w wyniku przestępstwa.
 
Tylko wspólne prowadzenie działania - Policji i użytkowników telefonów komórkowych - mogą zapobiec ich kradzieżom.
 

 

Powrót na górę strony