Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Światowy Dzień Trzeźwości
15 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Trzeźwości – to ważna okazja, by przypomnieć, jak ogromne znaczenie ma trzeźwość za kierownicą dla bezpieczeństwa na naszych drogach. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność, rozwagę i stanowcze „NIE” dla alkoholu za kierownicą.
-
Zatrzymany 34-latek odpowie za kradzież pojazdu
Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu udowodnili 34-letniemu włocławianinowi kradzież samochodu osobowego. Podejrzany jest recydywistą, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Funkcjonariusze odzyskali skradzione auto i zwrócili je właścicielowi.
-
Policjantki uczą dzieci zasad poruszania się po drodze
Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Przysieku, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom najważniejsze zasady i podkreśliły znaczenie noszenia odblasków.
-
Wyrazy uznania dla policjantów ze Złejwsi Wielkiej
Komendant Miejski Policji w Toruniu odwiedził Posterunek Policji w Złejwsi Wielkiej, by osobiście wyrazić wdzięczność i uznanie dla funkcjonariuszy za ich codzienną służbę oraz skuteczne działania wobec osób łamiących zakaz prowadzenia pojazdów. W ramach wyróżnienia, oprócz słów uznania wręczył Kierownikowi Posterunku laptopa przekazanego przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.
-
Bezpieczne miasto podczas dużej imprezy sportowej
Wczoraj na ulicach Torunia mieszkańcy i turyści mogli zauważyć dużo większą niż zwykle liczbę policjantów. Wszystko w związku z zabezpieczeniem masowej imprezy sportowej, która odbywała się na Stadionie Żużlowym Motoarena. Mundurowi zapobiegali zakłóceniom porządku, łamaniu przepisów i reagowali na zgłoszenia od mieszkańców. W czasie trwania akcji policjanci wylegitymowali przeszło 200 osób.
-
Dyżurny Komisariatu Policji w Chełmży ugasił płonące auto
Bycie policjantem to ciągła gotowość do niesienia pomocy, nawet w zaskakujących i niecodziennych sytuacjach. Przekonał się o tym starszy aspirat Damian Domański, dyżurny Komisariatu Policji w Chełmży, który w sobotę otrzymał informację o płonącym aucie w pobliżu jednostki.
-
Drzwi otwarte w liceum z udziałem funkcjonariuszy
"Drzwi otwarte" w II Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu stały się wyjątkową okazją do spotkania z policjantami. Toruńscy funkcjonariusze nie tylko zaprezentowali swoją codzienną służę i specjalistyczny sprzęt, ale także rozmawiali z młodzieżą o wyzwaniach i satysfakcji, jakie niesie za sobą praca w mundurze.
-
Policjanci promowali zawód podczas pikniku na Rynku Nowomiejskim
Rynek Nowomiejski w Toruniu wypełnił się dziś policyjnym sprzętem, mundurami i uśmiechami mieszkańców. Zorganizowany przez funkcjonariuszy piknik był doskonałą okazją do zaprezentowania tego, jak wygląda codzienna praca stróżów prawa i jak różnorodne możliwości daje służba w Policji. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczestników, na których czekały liczne atrakcje.
-
"Toruński Głos Profilaktyki" z udziałem funkcjonariuszy
Pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty odbył się IV „Toruński Głos Profilaktyki” pod hasłem „Wybieram marzenia - nie uzależnienia”. Wydarzenie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 17 w Toruniu zgromadziło przedstawicieli różnych środowisk, którzy wspólnie promowali świadome życie wolne od uzależnień. Wśród uczestników byli również policjanci z toruńskiej komendy, którzy aktywnie włączyli się w rozmowy i działania profilaktyczne.
-
Podziękowania dla policjantów z Rubinkowa za skuteczną pomoc
Do Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo wpłynęły serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy, którzy udaremnili próbę wyłudzenia pieniędzy przez fałszywych "policjantów". Autorki listu doceniły profesjonalizm i zaangażowanie mundurowych. Dzięki ich pomocy, kobiety nie straciły dużej kwoty i pomimo stresującej sytuacji czuły się bezpieczne.