Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Diler narkotykowy trafił do aresztu
Policjanci z posterunku w Złejwsi Wielkiej, patrolując okoliczne miejscowości, zatrzymali 4 mężczyzn, spośród których jeden miał przy sobie duże ilości narkotyków. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości 3CMC, marihuany i amfetaminy. Podejrzany trafił już tymczasowo do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie toruńskim
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. Wszystkie zgłoszenia są na bieżąco sprawdzane i weryfikowane.
-
Utonięcie w Wiśle
Policjanci przypominają, że nurt rzeki jest bardzo niebezpieczny. Odpoczywając nad akwenami, trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj w miejscowości Włęcz (gm. Czernikowo) utonął 25-latek.
-
Akcja "NURD" na drogach miasta i powiatu toruńskiego
Policjanci z toruńskiej "drogówki" przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „NURD”. Funkcjonariusze zaobserwowali 55 ryzykownych sytuacji, w których zmotoryzowani popełniali wykroczenia względem "niechronionych". Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę.
-
Bezpiecznie nad wodą
Aura zaczyna sprzyjać wypoczynkowi nad wodą. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek podczas spędzania czasu w pobliżu akwenów. Przestrzegając kilku podstawowych zasad, możemy znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo.
-
Policjanci zatrzymali 32-latka odpowiedzialnego za dewastację samochodów
Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach ustalili i zatrzymali podejrzanego o zdewastowanie dwóch aut osobowych. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawca został zatrzymany w pobliżu miejsca zdarzenia. 32-letni mieszkaniec gminy Lubicz usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Obchody Święta Policji w Bydgoszczy
Wojewódzkie obchody Święta Policji, objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, a także Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, odbyły się wczoraj (17.07.2024 r.) w Bydgoszczy. Uświetniła je swoim występem Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W tym roku szczególnie zapadnie w pamięć piknik i pokazy zorganizowane na Wyspie Młyńskiej zarówno dla mieszkańców, jak i rodzin policjantów i pracowników Policji.
-
Policjanci szukają właściciela roweru
Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie poszukują właściciela roweru marki "Kross". Apelujemy do osoby, która rozpoznaje jednoślad na prezentowanym zdjęciu o kontakt z funkcjonariuszami.
-
Dzięki policjantom kilogramy narkotyków nie trafią na czarny rynek
Przeszło 2,5 kilograma głównie amfetaminy, ale także marihuany zabezpieczyli kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo u 37-letniego mieszkańca gminy Zławieś Wielka. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu. Decyzją sądu trafił on tymczasowo do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. Konsekwencje za posiadanie narkotyków poniesie też jego 25-letni znajomy. Jemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
-
Policjantki na pikniku charytatywnym
Mundurowe z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przygotowały atrakcje podczas pikniku zorganizowanego po II Biegu Charytatywnym Run Dog. Odwiedzający i uczestnicy mogli porozmawiać z funkcjonariuszkami o ich pracy i wątpliwościach dotyczących spraw bezpieczeństwa, a także wziąć udział w zajęciach edukacyjnych.