Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Oszustwo nigeryjskie
Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości na podstawie prowadzonych spraw, zrealizowali film edukacyjno-informacyjny, który wyjaśnia na czym polega przestępstwo wyłudzania pieniędzy metodą „oszustwa nigeryjskiego”. Podstawowym zadaniem materiału edukacyjnego jest przekazanie wiedzy dotyczącej doświadczeń i wytłumaczenia zjawiska przestępstwa nigeryjskiego oraz wyjaśnienie skomplikowanych procesów psychologicznych wykorzystywanych przez przestępców. Film przedstawia konkretne treści i opisuje zjawisko przestępstw nigeryjskich na podstawie prawdziwych zdarzeń osoby pokrzywdzonej.
-
Seniorzy, bądźcie czujni!
Przestępcy nie mają wakacji i wciąż próbują wyłudzać pieniądze. Wczoraj 89-letnia torunianka straciła swoje oszczędności po telefonie od rzekomego funkcjonariusza, który poinstruował ją, by przekazała pieniądze na „wykupienie” syna z więzienia. Policjanci apelują o wzmożoną czujność i przestrzegają przed podobnymi próbami wyłudzeń.
-
Policjanci zabezpieczyli narkotyki
Działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo doprowadziły do zatrzymania 41-latka, który miał w swoim domu narkotyki. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środka odurzającego. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.
-
7 zatrzymanych praw jazdy w ciągu 2 godzin
Policjanci z toruńskiej "drogówki” przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Podczas trwającej dwie godziny akcji, mundurowi sprawdzili trzeźwość 395 osób. Stróże prawa powstrzymali przed dalszą jazdą aż 7 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.
-
Nawierzchnia po deszczu - rady dla kierowców
W ostatnim czasie częściej pojawiają się opady deszczu. Takie warunki pogodowe mogą stwarzać zagrożenia na drodze. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dla wszystkich kierowców.
-
Szkolenie z ratowania życia na wodzie
Policyjni "wodniacy" z toruńskiej komendy, we współpracy z ratownikami WOPR w Toruniu, przeprowadzili szkolenie pt. "Ratowanie tonącego na wodzie". Celem inicjatywy było wyposażenie funkcjonariuszy w wiedzę i umiejętności niezbędne do ratowania osób w niebezpieczeństwie na akwenach. Dzięki realistycznym symulacjom oraz ćwiczeniom ratunkowym mundurowi zyskali cenne doświadczenie, które przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa nad wodą.
-
Nie daj sobie wbić krzyża! – nowy spot Policji
Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Z okazji Święta Policji Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń składa życzenia funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom, pracownicom i pracownikom Policji, policyjnym emerytom i rencistom oraz przedstawicielom związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji.
-
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Święta Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Święta Policji.
-
Diler narkotykowy trafił do aresztu
Policjanci z posterunku w Złejwsi Wielkiej, patrolując okoliczne miejscowości, zatrzymali 4 mężczyzn, spośród których jeden miał przy sobie duże ilości narkotyków. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości 3CMC, marihuany i amfetaminy. Podejrzany trafił już tymczasowo do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.