Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Ostatni w tym roku wakacyjny weekend nad wodą
Wakacje dobiegają końca, pogoda jednak zachęca do wykorzystania tych ostatnich dni do wypoczynku. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek podczas spędzania czasu w pobliżu akwenów. Przestrzegając kilku podstawowych zasad, możemy znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo.
-
Bezpieczna droga do szkoły
Po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Dlatego od 2 do 30 września 2024 r. Policja będzie prowadziła działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
Zwalniaj przy szkołach
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie od 2 do 30 września br., Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przeprowadzi akcję pn. Zwalniaj przy szkołach.
-
Akcja "Świadomy i Bezpieczny Motocyklista"
Policjanci z toruńskiej „drogówki” wspólnie z przedstawicielem fundacji Toruńscy Motocykliści „GearUP” promowali odpowiedzialną jazdę na motocyklach, by zminimalizować ryzyko wypadków. Dzięki tym działaniom, kierujący tego typu jednośladami mieli okazję nie tylko usłyszeć o zagrożeniach, ale także zrozumieć, jak ich własne decyzje mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze.
-
WRÓĆMY BEZPIECZNIE Z WAKACJI
Dziś (30.08.2024r.) zaczyna się ostatni weekend wakacji. To czas powrotów, który wiąże się ze znacznym wzrostem natężenia ruchu na drogach. W związku ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wypadków, na drogach naszego województwa należy spodziewać się większej liczby policjantów ruchu drogowego.
-
Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą!
Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Prognozowane wysokie temperatury, piękna pogoda oraz ostatnie dni wolnego czasu sprawiają, że chętnie planujemy wypoczynek nad wodą. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo, po raz kolejny przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach akwenów.
-
Akcja "WIDEOREJESTRATOR SPEED" na drogach powiatu toruńskiego
Mundurowi przeprowadzili działania pod kryptonimem "WIDEOREJESTRATOR SPEED". Policjanci z wydziałów ruchu drogowego toruńskiej komendy i jednostek ościennych przeprowadzili 110 kontroli, koncentrując się na kierowcach przekraczających dozwoloną prędkość. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy i nowoczesnej technologii ograniczono liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drogach.
-
Kierowcy! Noga z gazu, nie tylko na terenie powiatu toruńskiego
Policyjna akcja „WIDEOREJESTRATOR SPEED” już dzisiaj! Policjantów w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych będzie można spotkać głównie na terenie powiatu toruńskiego. Oczywiście apelujemy do wszystkich kierujących noga z gazu, bo ostrożność i rozwaga to podstawa, by bezpiecznie osiągnąć cel podróży.
-
Policjanci zatrzymali włamywaczy
Do policyjnej celi trafiło dwóch mężczyzn, którzy w połowie sierpnia bieżącego roku włamali się do jednego z garaży na toruńskim Rudaku. 32 i 33-latek ukradli artykuły hydrauliczne i sprzęt do spawania warty około 2 tysiące złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.
-
Na włamanie przyjechał kradzionym rowerem, z amfetaminą, był poszukiwany
Policjanci z toruńskiego Rubinkowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że na kradzionym rowerze, wyposażony w amfetaminę przyjechał na włamanie. Mundurowi uniemożliwili mu ucieczkę, odebrali łup i ustalili, że jest osobą poszukiwaną. Odbywając karę więzienia za przewinienia z przeszłości, będzie oczekiwał na kolejny wyrok. Za popełnione przestępstwa, których dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 kolejnych lat za kratami.