Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Toruńscy policjanci na pikniku rodzinnym
Podczas festynu z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, toruńscy policjanci promowali bezpieczne zachowania na drodze. Zorganizowane przez mundurowych stoisko na nadwiślańskich błoniach cieszyło się dużym zainteresowaniem, a goście mieli okazję bliżej poznać specyfikę pracy policji, zobaczyć radiowóz oraz oznakować swoje rowery.
-
22 września DZIEŃ BEZ SAMOCHODU [spot polskiej Policji]
22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu ustanowiony przez Komisję Europejską w 2000 roku.
-
#JestemTuCZEKAM - kampania społeczna dotycząca zaginięć seniorów
Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ponad 2 tys. zaginięć osób powyżej 60 roku życia. Niestety, nie wszystkie z tych dramatycznych zdarzeń znajdują swój szczęśliwy finał. Dlatego tak istotne jest, aby im zapobiegać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów polska Policja, przy współpracy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska, przygotowała kampanię społeczną pod hasłem #JestemTuCZEKAM, mającą na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Informujemy Państwa o niej właśnie dziś, podczas obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera.
-
Policjantki edukują w ramach ROADPOL Safety Days
Policjantki z toruńskiej komendy, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Fundacją Bezpieczni.eu, Fundacją Jumper i WORD, przeprowadziły akcję w ramach kampanii ROADPOL Safety Days. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z symulatorów dachowania, zobaczyć pokaz pierwszej pomocy oraz porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.
-
29-latka odpowie za posiadanie narkotyków
Kryminalni z toruńskiego Śródmieścia zabezpieczyli w domu 29-letniej torunianki narkotyki. Kobieta usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych substancji. Teraz grozi jej nawet 10 lat więzienia.
-
Turniej Piłki Nożnej o puchar Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów
Toruńscy policjanci oraz pracownicy Urzędu Miasta Torunia rywalizowali w Turnieju Piłki Nożnej o puchar Przewodniczącego ZT NSZZP. To sportowe wydarzenie dostarczyło wielu emocji, efektownych akcji i pięknych bramek. Turniej stał się okazją do integracji, promowania zdrowego trybu życia oraz zacieśnienia więzi między zawodnikami.
-
Już kilkudziesięciu policjantów z kujawsko-pomorskiego pomaga na terenach zalewowych
85 kujawsko-pomorskich policjantów jest już na południu Polski. Funkcjonariusze zapewniają bezpieczeństwo i pomagają mieszkańcom poszkodowanym powodzią. Na tereny zalewowe został zadysponowany sprzęt niezbędny do niesienia pomocy.
-
Trzecia edycja kursu aspiranckiego rozpoczęta
Funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy przy współpracy ze Szkołą Policji w Pile rozpoczęli kolejną już trzecią edycję szkoleń zawodowych aspiranckich poza murami szkoły. Kurs aspirancki, w którym bierze 48 policjantów, będzie trwał łącznie 19 dni szkoleniowych. Kursanci szkolenie kończą egzaminem.
-
Wsparcie w walce z powodzią
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wyruszyli na pomoc funkcjonariuszom z Wrocławia, gdzie ogłoszono stan klęski żywiołowej z powodu powodzi. Mundurowi, wyposażeni w łódź motorową, będą wspierać działania ratunkowe.
-
Odblaski ratujące życie - inauguracja akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”
Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wzięły udział w inauguracji akcji edukacyjnej „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, której celem jest zwiększenie świadomości najmłodszych uczestników ruchu na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariuszki w trakcie trwania wydarzenia będą przekazywać dzieciom praktyczne wskazówki dotyczące noszenia odblasków oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.