Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci szukają właściciela roweru
Przy ulicy Działowskiego w okolicy targowiska „Manhattan” został znaleziony rower. Mimo starań policjantów nie udało się ustalić jego właściciela. Apelujemy do osoby, która rozpoznaje jednoślad na prezentowanym zdjęciu o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo.
-
Policjanci w czasie wolnym rozpoznali i zatrzymali podejrzanego o kradzież
Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, w czasie wolnym od służby, zatrzymali 29-latka, który ukradł torebkę. Do zdarzenia doszło w kościele w trakcie nabożeństwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. To recydywista, dlatego, za popełnione przestępstwo grozi mu wyższa kara pozbawienia wolności.
-
Z wizytą w Szkole Podstawowej w Górsku
W okresie od rozpoczęcia roku szkolnego organizowane są spotkania z dziećmi i młodzieżą, na których policjantka z toruńskiej drogówki dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Tym razem funkcjonariuszka odwiedziła młodych słuchaczy ze Szkoły Podstawowej w Górsku.
-
Odpowiedzą za okrutne uśmiercenie lisa
Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabicie lisa. Mężczyźni najpierw wielokrotnie go uderzali, a potem utopili w rzece. Konające zwierzę zauważyły przechodzące nieopodal kobiety, które powiadomiły funkcjonariuszy. 65-latek i jego 56-letni kolega usłyszeli już zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Piknik rodzinny z udziałem toruńskich policjantów
Na Polanie Barbarka odbył się piknik rodzinny na „Pożegnanie Lata” zorganizowany przez Nicolaus Bank, Stowarzyszenie Go Sport! oraz Radio Gra Toruń. Policjanci z toruńskiej komendy wsparli przedsięwzięcie poprzez zorganizowanie stanowiska prezentującego pracę Policji, przy którym rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
-
Policjanci wzięli udział w festynie
Toruńscy policjanci wzięli udział w parafialnym festynie rodzin odbywającym się corocznie na toruńskim Jarze. Funkcjonariusze zorganizowali stoisko edukacyjno-profilaktyczne, przy którym opowiadali o swojej pracy. Uczestnicy z rąk mundurowych otrzymali elementy odblaskowe, ulotki oraz gadżety promujące bezpieczeństwo.
-
Podsumowanie działań "Prędkość"
Policjanci z toruńskiej „drogówki” brali udział w ogólnopolskich działaniach kontrolono-prewencyjnych pn. „Prędkość”. Na drogach naszego miasta i powiatu prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Ponad 90 kierujących nie stosowało się do ograniczeń.
-
Akcja poszukiwawcza na Wiśle
Policjanci nadal poszukują 38-latka, który w minioną niedzielę został porwany przez nurt Wisły. Mężczyzna wbiegł do rzeki, widząc, że jego 10-letni syn zaczął tonąć. Zdołał chłopca wyciągnąć na brzeg, ale sam po chwili zniknął pod powierzchnią wody. W poszukiwania zaangażowano policjantów, ratowników WOPR i strażaków.
-
Bezpiecznie nad wodą
Aura sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek podczas spędzania czasu w pobliżu akwenów. Przestrzegając kilku podstawowych zasad, możemy znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo.
-
Bezpieczna droga do szkoły
Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 w Toruniu. Spotkanie zorganizowane było w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariuszka przypomniała małym słuchaczom o właściwym zachowaniu na drodze.