Wiadomości

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Złotorii

Data publikacji 07.12.2023

Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odwiedziła dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej w Złotorii, żeby porozmawiać z nimi o ich bezpieczeństwie. Maluchy dostały w prezencie policyjne makotki.

Wczoraj (6.12.23) policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła najmłodszych uczniów, by podzielić się z nimi praktyczną wiedzą.

W związku z trwającym obecnie okresem jesienno-zimowym oraz panującymi w tym czasie warunkami atmosferycznymi, które wywierają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, głównym tematem spotkania były zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób pieszych. Szczególną uwagę policjantka zwróciła na potrzebę noszenia przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają widoczność tychże właśnie osób. Przy tej okazji funkcjonariuszka przekazała wszystkim słuchaczom opaski odblaskowe, które z pewnością przyczynią się, do zwiększą ich bezpieczeństwa.

Policjantka nie zapomniała również o przedstawieniu uczniom zasad bezpiecznej zabawy podczas zimowego wypoczynku. Mówiła o bezpiecznej zabawie śnieżkami, o tym gdzie można bezpiecznie zjeżdżać na sankach oraz o tym, że nigdy nie należy wchodzić na zamarznięte akweny.

Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą w przedmiotowych tematach, chętnie się zgłaszały do odpowiedzi i zabierały głos w omawianych sprawach.

W związku z wczorajszymi „Mikołajkami” policjantka przygotowała dla dzieci szczególną niespodziankę. Uczniowie otrzymali maskotki policyjne tzw. „Polfinki”, z których bardzo się ucieszyły.

  • Policjantka prezentuje dzieciom Polfinka
  • Policjantka rozdaje dzieciom odblaski
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • policjantka rozmawia z dziećmi
Powrót na górę strony