Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja dla kujawsko-pomorskich policjantów
W piątek, 22 września br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył Medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja funkcjonariuszom z całego kraju, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratowali innych. W uroczystości wzięli udział także wiceministrowie Błażej Poboży oraz Bartosz Grodecki, a także Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i dyrektor generalny MSWiA Dariusz Nowak. W tym roku wśród wyróżnionych nie zabrakło także policjantów z kujawsko-pomorskiego garnizonu.
-
Podsumowanie działań "drogówki" na DK 91
W noc rozpoczynającą weekend policjanci toruńskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania "Bezpieczna prędkość". Na DK 91 w Ostaszewie funkcjonariusze skontrolowali 51 pojazdów i kierowców. Ponownie zbyt wielu ignorowało ograniczenia prędkości.
-
Chciała odegrać się na byłym, usłyszała zarzut
Policjanci podczas nocnego przejazdu przez gminę Lubicz zatrzymali 31-latkę, która uderzała kamieniem w zaparkowany samochód. Wzburzona kobieta miała zamiar uszkodzić auto byłego partnera, by zrobić mu na złość. Już usłyszała zarzut zniszczenia mienia, jak się okazało zupełnie obcego mężczyzny. Teraz grozi jej nawet pięć lat pozbawienia wolności.
-
Zwolnij! Zwierzęta na drodze!
Na drogach dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń spowodowanych przez zwierzęta, które wtargnęły na jezdnię. Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach wiodących po terenach leśnych i na podmiejskich osiedlach, gdzie często wychodzą dzikie zwierzęta.
-
Bezpieczeństwo motocyklistów
Sezon motocyklowy trwa. Przy ładnej pogodzie aktywność użytkowników jednośladów na drodze wzrasta, dlatego też musimy być uważni. Policjanci przypominają najważniejsze rady dla motocyklistów.
-
Domowa plantacja konopi zlikwidowana
Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu na toruńskim Śródmieściu zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. W ręce kryminalnych wpadł 38-latek, który trudnił się nielegalnym procederem. W trakcie przeszukania jego lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 19 krzewów. Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.
-
Policjanci zorganizowali debatę społeczną
„Bezpieczeństwo mieszkańców miasta Torunia realizowane za pośrednictwem aplikacji policyjnych i programów prewencyjnych dostępnych dla obywateli” było tematem przewodnim wczorajszej debaty zorganizowanej przez toruńskich policjantów. W spotkaniu wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób.
-
Podsumowania wczorajszych działań „Prędkość”
Wczoraj toruńscy policjanci brali udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych o nazwie „Prędkość”. Celem akcji było egzekwowanie przestrzegania obowiązujących przepisów, w szczególności ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu „piratów drogowych”.
-
Finał eliminacji wojewódzkich do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów "Dzielnicowy Roku"
Dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w eliminacjach II stopnia, na szczeblu wojewódzkim do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Tytuł najlepszej dzielnicowej przypadł asp. Ewelinie Głowackiej z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, a kierownika rewiru dzielnicowych asp. Aleksandrze Karolewskiej z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Drużynowo na pierwszym miejscu podium stanęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.
-
Toruńska "drogówka" dba o bezpieczeństwo w ramach ROADPOL Safety Days
W dniach 16-22 września 2023 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzone są działania pod nazwą ROADPOL Safety Days. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz wspierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach przedsięwzięcia toruńska "drogówka" prowadzi zajęcia profilaktyczno-edukacyjne.