Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Kolejni zatrzymani "na koncie" policyjnych poszukiwaczy
Poszukiwacze z toruńskiej komendy tylko w ciągu 7 dni zatrzymali 11 osób poszukiwanych listem gończym. Wczoraj w ich „sidła” wpadł 41-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za pobicie i kierowanie gróźb karalnych. Ten i pozostali będą teraz odbywać kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i wykroczenia.
-
Podpalacz zatrzymany
Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie ustalili i zatrzymali podejrzanego o podpalenie wiat śmietnikowych. Ogień zniszczył kontenery i rozprzestrzenił się na trzy stojące obok samochody osobowe. 31-latek z ust śledczych usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Uwaga na upały i burze
Na termometrach bardzo wysokie temperatury. Mogą się także pojawić burze. Takie warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Dbajmy w szczególności o osoby starsze i dzieci. Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa w upalne dni.
-
Wizyta policjantki w szkole
Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Obrowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariuszka przypomniała młodym słuchaczom o zasadach, jakie obowiązują na drodze.
-
Włamywacze w rękach śródmiejskich policjantów
W ręce policjantów z komisariatu na toruńskim Śródmieściu wpadli dwaj mężczyźni. 22-letni i 24-letni mieszkańcy Torunia, którzy przez podkop włamali się do blaszanego garażu, znajdującego się na jednym z toruńskich boisk paintballowych. W trakcie ucieczki jeden ze sprawców zgubił telefon i dokumenty. Jakby tego było mało, w mieszkaniu młodszego z nich policjanci znaleźli blisko 20 gramów amfetaminy. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.
-
O "Bezpiecznej drodze do szkoły" na antenie RadiaGRA
Funkcjonariuszka z toruńskiej drogówki została zaproszona do udziału w audycji RadiaGRA, by przypomnieć o corocznych działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tej policyjnej akcji jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół po wakacyjnej przerwie.
-
Zwalniaj przy szkołach
Po wakacyjnej przerwie dzisiaj uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu pojazdów oraz pieszych.
-
Bezpieczna droga do szkoły
Od 4 do 30 września policjanci będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ważnym aspektem akcji jest także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
Poszukiwani listem gończym trafili za kraty
Kryminalni z toruńskiej komendy po raz kolejny udowodnili, że ukrywający się przed organami ścigania nie unikną odpowiedzialności. Wczoraj zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie listów gończych. Jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie blisko 40 gramów amfetaminy. Obaj trafili już do zakładu karnego.
-
Policjanci zabezpieczyli ponad 1.5 tony krajanki tytoniowej
Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy postawili zarzuty 32-latkowi, który przechowywał w stodole ponad 1,5 tony krajanki tytoniowej i 3 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na stratę w kwocie ponad 1,3 miliona złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.