Wiadomości

Miała w plecaku worek z marihuaną

Działania kryminalnych z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach doprowadziły do zatrzymania 20-letniej kobiety, która w plecaku miała ukryty worek z marihuaną. Właścicielka zakazanych substancji usłyszała już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi jej do 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (18.12.2023) kryminalni z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach ustalili, że na terenie ich gminy dwie osoby mogą mieć związek z narkotykowym procederem. Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że stoją za tym mieszkańcy powiatu toruńskiego, 20-letnia kobieta i jej 25-letni partner.

Policjanci namierzyli i zatrzymali parę na jednej z ulic w Obrowie. Podczas kontroli osobistej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy wyszło na jaw, że w plecaku, który kobieta miała przy sobie, znajdował się duży, próżniowy worek, a w nim susz roślinny. Kobieta i jej partner trafili do policyjnej celi. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że to ponad 200 gramów marihuany. Zebrane w sprawie dowody świadczą o tym, że narkotyki należały do zatrzymanej 20-latki. 

Wczoraj (19.12.2023) kobieta usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości środka odurzającego. Prokurator na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, zdecydował wystąpić z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec kobiety najsurowszego środka zapobiegawczego.

Dziś (20.12.2023) sąd postanowił tymczasowo aresztować podejrzaną na najbliższe trzy miesiące. Za złamanie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Powrót na górę strony