Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zatrzymali kobietę za nawoływanie w sieci do zbrodni
Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali 66-latkę podejrzaną o kierowanie gróźb oraz publiczne nawoływanie w sieci do pozbawienia życia prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki ustaleniom funkcjonariuszy z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarządu w Radomiu, toruńscy kryminalni sprawnie namierzyli podejrzaną. Kobieta usłyszała już zarzuty. O wymiarze kary zdecyduje sąd.
-
Policjantka o bezpieczeństwie podczas ferii
Policjantka z wydziału ruchu drogowego toruńskiej komendy spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Obrowie. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach zimą, unikać zagrożeń podczas zabaw na śniegu oraz dbać o widoczność dzięki odblaskom.
-
Zwierzęta też czują zimno
Zimą nie możemy zapominać o zwierzętach, dla których czas ujemnych temperatur i częstych opadów atmosferycznych bywa bardzo trudny. W tym okresie zwróćmy szczególną uwagę na czworonogi trzymane na zewnątrz. Policjanci apelują, by właściciele zadbali o ich komfort i przypominają, że osoby, które w sposób rażący zaniedbują ten obowiązek, mogą odpowiadać za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem, za które grozi surowa kara.
-
Pseudokibic trafił do aresztu
Działania kryminalnych z Komisariatu Policji Toruń - Rubinkowo, doprowadziły do zatrzymania 28-letniego pseudokibica. Funkcjonariusze znaleźli u niego niemal ćwierć kilograma różnych narkotyków, głównie amfetaminy. Podejrzany usłyszał m. in. zarzuty dotyczące posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości tych zakazanych substancji. Decyzją sądu trafił już tymczasowo na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu jednak znacznie dłuższy pobyt w izolacji, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.
-
Zimowa aura na drogach
Wcześnie zapadający zmrok, częste opady, śnieg i lód na jezdni, to warunki, które nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Apelujemy zatem o ostrożność, dostosowanie prędkości do zmiennej aury, a także zadbanie o swoją widoczność, szczególnie poza terenem zabudowanym.
-
Policjanci ostrzegają, nie tylko Seniorzy padają ofiarą oszustów
44-letni mieszkaniec Torunia opadł ofiara oszustów, działających metodą „na pracownika banku”. Mężczyzna uwierzył, że pieniądze na jego koncie są zagrożone i stracił niemal 50 000 złotych. Policjanci z toruńskiego Śródmieścia prowadzą w tej sprawie postępowanie.
-
Oddziały mundurowe w szkołach ponadpodstawowych
Organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły ponadpodstawowe mogą składać wnioski o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziałów o profilu mundurowym w zarządzanych przez siebie placówkach.
-
Zadbaj o szyby, zanim wyruszysz w trasę
Okres zimowy to czas wyzwań dla kierowców. Śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność i niskie temperatury wymagają od podróżujących większej uwagi i odpowiedniego przygotowania. Aby poprawić bezpieczeństwo, policjanci zainicjowali akcję „Widoczność to podstawa”. Podczas działań na drodze, mundurowi rozdają skrobaczki i przypominają o dokładnym oczyszczeniu szyb.
-
Recydywista w rękach śródmiejskich policjantów
Policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście zatrzymali 40-latka, który usiłował włamać się do jednego z domów jednorodzinnych na Wrzosach. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez toruński sąd i odpowiada za inne, podobne przestępstwa, do których doszło na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Jako recydywiście, grozi mu wyższa kara. Torunianin trafił już do zakładu karnego.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie toruńskim w 2024 roku
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które umożliwia społeczeństwu aktywne uczestnictwo w poprawie bezpieczeństwa na terenie swojego miejsca zamieszkania. W powiecie toruńskim, w minionym 2024 roku, korzystający z aplikacji wskazali 3018 incydentów. Każde zgłoszenie jest dla funkcjonariuszy ważne, ponieważ pokazuje, jakie obszary i problemy wymagają szczególnej uwagi.