Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
„Trzeźwy kierujący" po długim weekendzie
Po przedłużonym weekendzie toruńscy policjanci sprawdzali, czy kierowcy wzięli sobie do serca apele, by nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Niestety funkcjonariusze „drogówki” aż sześć razy byli zmuszeni wykluczyć z dalszej jazdy osoby „pod wpływem”. Policjanci przypominają, że pijany kierowca stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo dla siebie i innych, prawidłowo poruszających się uczestników ruchu.
-
Chciała zainwestować swoje pieniądze, w rezultacie została oszukana
Kolejna osoba padła ofiarą oszustwa. Fałszywy broker miał pomóc mieszkance powiatu świeckiego w zainwestowaniu i pomnożeniu oszczędności. Efekt był jednak odwrotny, a kobieta straciła 410 tysięcy złotych. Policjanci po raz kolejny ostrzegają i przypominają - jeżeli nawiąże z Tobą kontakt osoba, która będzie proponowała szybki zysk oraz zainstalowanie oprogramowania na komputerze - ZAWSZE zachowaj czujność i zdrowy rozsądek! To może być oszust!
-
Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu
Czerwcowy długi weekend już za nami. Dla toruńskich funkcjonariuszy był to czas wytężonej służby. Wszystko w trosce o bezpieczne podróże wszystkich uczestników ruchu. Przez pięć dni policyjnych działań na drogach naszego regionu doszło jednego wypadku drogowego. Funkcjonariusze likwidowali skutki 38 kolizji i zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących.
-
II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn dla drużyny z kujawsko-pomorskiego
Trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji inspektora Marka Boronia rozstrzygnięta. Puchar dla najlepszej drużyny męskiej trafił do Reprezentacji Straży Granicznej. Pierwsze miejsce w piłkarskich zmaganiach w kategorii kobiet zajęła drużyna Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Drużyna NSZZ Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego zajęła, w kategorii mężczyzn, II miejsce. Najlepszym bramkarzem turnieju został sierżant Łukasz Rychcik z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
-
Egzaminy na kartę rowerową
Policjantka z toruńskiej komendy przeprowadziła na terenie Szkół Podstawowych w Kończewicach i Grzywnie kolejne egzaminy na kartę rowerową. Wszystkie dzieci, które przystąpiły do egzaminu, zdały i zdobyły swoje pierwsze uprawnienia.
-
Ćwiczenia z udziałem przewodników psów służbowych i ich podopiecznych
Policyjni przewodnicy psów z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu uczestniczyli w szkoleniu na terenie jednej z toruńskich jednostek wojskowych. Tego typu przedsięwzięcia umożliwiają doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, poprawiają współpracę z różnymi służbami i przygotowują do skutecznego reagowania na realne zagrożenia.
-
Przedłużony weekend - Boże Ciało
Tegoroczny przedłużony weekend związany ze świętem Bożego Ciała, niezależnie od warunków pogodowych, sprzyjać będzie zwiększeniu natężenia ruchu na drogach. Policjanci, podczas długiego weekendu, będą podejmować wszelkie działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku podróżującym.
-
Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Sportach Motorowych i medale dla policjantów
Za nami Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych MKM RP w Sportach Motorowych Polskiego Związku Motorowego BRD. W zawodach wzięło udział 70 zawodników, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć policjantów. Tego typu spotkania to nie tylko doskonała okazja do sportowej rywalizacji i zaprezentowania swoich umiejętności, ale też do integracji środowiska mundurowego.
-
Dyskusja o bezpieczeństwie z policjantami
"Bezpieczeństwo mieszkańców miasta Torunia realizowane za pośrednictwem aplikacji policyjnych i programów prewencyjnych dostępnych dla obywateli” - było tematem wtorkowej redebaty zorganizowanej przez toruńskim policjantów. Wydarzenie miało na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy funkcjonariuszami a społecznością oraz zwiększenie świadomości na temat zagrożeń i sposobów ich unikania.
-
Ważne szkolenie za nami
W zakończonym szkoleniu ze zwalczania przestępczości środowiskowej uczestniczyli policjanci pionu kryminalnego wszystkich komend miejskich i powiatowych policji kujawsko-pomorskiego garnizonu. Spotkanie odbyło się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Głównym Policji, a Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska.