Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Recydywista w rękach toruńskich policjantów
Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali 40-latka w związku z rozbojem, do którego doszło w połowie maja bieżącego roku. To nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Funkcjonariusze udowodnili mu jeszcze 18 występków. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. To recydywista, dlatego grozi mu surowsza kara.
-
Policjanci i pracownicy cywilni wzięli udział w akcji charytatywnej „Wiosna na sportowo”
Mundurowi i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wsparli akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach. Opłaty startowe zasiliły jej konto. Na czele tego sportowego wydarzenia stanęli Szefowie tutejszej komendy.
-
Podsumowanie działań "Prędkość"
Toruńscy policjanci brali udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych o nazwie „Prędkość”. Przyczyną najpoważniejszych w skutkach wypadków drogowych jest właśnie zbyt szybka jazda. Funkcjonariusze przeprowadzają tego typu działania, by na drogach było bezpieczniej. Niestety ich pokazują, że kierowcy nadal nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie stwarzają dla siebie i innych.
-
„Toruń na Rowery 2024” z policjantami
Finałem wczorajszego rajdu „Toruń na Rowery 2024” było spotkanie w Leśnictwie Olek. Nie mogło tam zabraknąć policyjnych atrakcji. Funkcjonariuszki przygotowały stoisko profilaktyczne dla odwiedzających w każdym wieku. Można było zabezpieczyć swoje odciski palców, dowiedzieć się o bezpieczeństwie Seniorów i porozmawiać o służbie w Policji.
-
Festyny z udziałem policjantek
Policjantki zajmujące się profilaktyką w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu uczestniczyły szkolnych festynach. Podczas zabawy pokazywały dzieciom radiowóz i opowiadały o bezpieczeństwie. Maluchy otrzymały w prezencie od funkcjonariuszek opaski odblaskowe.
-
Egzamin na kartę rowerową
Policjantka z toruńskiej „drogówki” przeprowadziła egzamin na kartę rowerową dla dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Chełmży. Wszyscy uczestnicy zdali go pomyślnie i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy”.
-
Policjanci ponawiają apel w sprawie napaści w centrum miasta
Policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście nadal poszukują świadków w sprawie uszkodzenia ciała mężczyzny. Do zdarzenia doszło 25 lutego 2024 roku między godziną 4:00 a 5:40 w centrum miasta. Nieznany sprawca uderzył pokrzywdzonego w tył głowy. Z policyjnych ustaleń wynika, że byli świadkowie tego zdarzenia.
-
Sukcesy poszukiwaczy z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu
Pierwszy rok funkcjonowania Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Toruniu był wyjątkowo udany. Poszukiwacze przeprowadzili szereg skutecznych działań, które zaowocowały zatrzymaniem 175 osób, za którymi sądy wydały listy gończe. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi, wielu przestępców, którzy unikali odpowiedzialności, trafiło w końcu do zakładów karnych.
-
Dzielnicowi uratowali tonącego w Wiśle mężczyznę
Dzielnicowi z toruńskiego Podgórza - aspirant Przemysław Badziński i młodszy aspirant Karol Machajewski, ryzukując własne życie, weszli do Wisły, by ratować tonącego. Policjanci wspólnymi siłami wyłowili nieprzytomnego, nieoddychającego mężczyznę z nurtu i przystąpili do resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Dzięki swoim umiejętnościom przywrócili mu funkcje życiowe i ocalili życie. Szybka i sprawna współpraca ze Strażą Pożarną i WOPR-em umożliwiła przetransportowanie poszkodowanego do karetki, znajdującej się po drugiej stronie rzeki.
-
Wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Odległej w Toruniu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że motocyklista wypadł z toru jazdy i uderzył w latarnię uliczną. Kierowca jednośladu zmarł w szpitalu.