Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Egzamin na kartę rowerową
Policjantka z wydziału ruchu drogowego przeprowadziła egzaminy na kartę rowerową. Tym razem swoje umiejętności sprawdzili uczniowie Szkoły Podstawowej numer 5 i 8 w Toruniu. Wszystkie dzieci, które przystąpiły do egzaminu, zdały i zdobyły swoje pierwsze uprawnienia.
-
Eliminacje wojewódzkie do XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych rozstrzygnięte
W dniu 13 czerwca 2024 roku, odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku-2024”. Patrol w składzie: sierż. David Kalkowski i post. Tobiasz Jałkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy okazał się najlepszy w województwie.
-
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego
Sierżant Paweł Murszewski z komisariatu na Rubinkowie w wolnym czasie zatrzymał poszukiwanego 42-latka. Dzięki czujności policjanta mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, trafił na rok do więzienia. Przy okazji odpowie też za posiadanie narkotyków, które miał przy sobie w chwili zatrzymania.
-
Dwaj nasi Koledzy na podium Mistrzostw Polski Policji w triathlonie na dystansie 1/8 Ironman
Komisarz Marek Kowalczyk został wicemistrzem Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman. Tuż za nim uplasował się sierż. Piotr Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Brawo Koledzy! Dwóch Ironmen'ów w garnizonie to jest coś!
-
Celny cios w narkotykowe podziemie
Policjanci z KMP w Toruniu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu na Chełmińskim Przedmieściu miał uprawiać marihuanę. Kryminalni zabezpieczyli u niego specjalistyczny sprzęt oraz znaczne ilości narkotyków. Śledczy ustalili, że przywoził także narkotyki z Holandii. Podejrzany już trafił do aresztu. Grozi mu nawet 20 lat więzienia.
-
Bezpieczni w sieci
Policjantki z wydziału prewencji toruńskiej komendy przeprowadziły cykl spotkań z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Dobrzejewicach. Tematem zajęć było bezpieczeństwo w sieci i odpowiedzialność prawna nieletnich.
-
Uczciliśmy pamięć sierżanta Mateusza Sitka
Dziś w południe rozbrzmiały syreny. Tym symbolem, także policjanci garnizonu toruńskiego uczcili pamięć sierżanta Mateusza Sitka oraz okazali solidarność ze wszystkimi służbami, dbającymi o bezpieczeństwo na polskiej granicy.
-
Policjantki ze Śródmieścia edukowały młodzież
Wczoraj w siedzibie Uniwersytetu WSB Merito policjantki ze Śródmieścia wspólnie z ratownikami medycznymi i WOPR przeprowadziły pogadankę dla młodzieży. Tematem spotkania były bezpieczne wakacje i to, jak można uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas letniego odpoczynku.
-
Recydywista w rękach toruńskich policjantów
Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali 40-latka w związku z rozbojem, do którego doszło w połowie maja bieżącego roku. To nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Funkcjonariusze udowodnili mu jeszcze 18 występków. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. To recydywista, dlatego grozi mu surowsza kara.
-
Policjanci i pracownicy cywilni wzięli udział w akcji charytatywnej „Wiosna na sportowo”
Mundurowi i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wsparli akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach. Opłaty startowe zasiliły jej konto. Na czele tego sportowego wydarzenia stanęli Szefowie tutejszej komendy.