Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pierwsza pomoc dla najmłodszych
Aspirant Bartłomiej Bartliński z toruńskiej komendy przeprowadził praktyczne zajęcia z zakresu pierwszej pomocy dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym. Była to nie tylko lekcja ratowania życia, ale też niezapomniane doświadczenie dla młodych uczestników.
-
Młodzi poznają kulisy pracy policjantów
Studentki Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu odwiedziły komisariat na toruńskim Rubinkowie, gdzie miały okazję zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem jednostki. Policjantka z wydziału prewencji oprowadziła gości po obiekcie, prezentując m.in. stanowisko kierowania i pokój technika kryminalistyki. Spotkanie pozwoliło młodym osobom poznać kulisy pracy mundurowych.
-
Profilaktyczne spotkanie z policjantkami
Policjantki z wydziału prewencji toruńskiej komendy przeprowadziły dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu zajęcia edukacyjne, których głównym celem było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie przemocy rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających z działalności środowisk pseudokibicowskich. Funkcjonariuszki nie tylko przestrzegały przed zagrożeniami, ale również uczyły, jak reagować, nie ulegać presji i gdzie szukać pomocy.
-
(Nie)Trzeźwy poranek
Policjanci z toruńskiej "drogówki” przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji, mundurowi sprawdzili trzeźwość 645 osób, dziewięć z nich kierowało swoim pojazdem pod wpływem alkoholu. Tym, którzy zdecydowali się „jechać na podwójnym gazie”, zostały już zatrzymane prawa jazdy.
-
Sukces policjanta z komisariatu w Chełmży podczas Mistrzostw Polski Policji w triathlonie
Młodszy aspirant Piotr Wiśniewski z komisariatu w Chełmży był bezkonkurencyjny wśród policjantów i w czołówce ogólnej stawki podczas Mistrzostw Polski Policji w triathlonie. Zawody odbyły się w ramach popularnego cyklu GreatMan Triathlon w Mietkowie, a rywalizacja toczyła się na wymagającym dystansie 1/8 Ironmana.
-
#zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć
Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
-
Funkcjonariuszki na rodzinnym pikniku
Piknik rodzinny zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Toruniu stał się okazją do wartościowego spotkania z toruńskimi policjantkami. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszek najmłodsi mogli nie tylko z bliska przyjrzeć się pracy stróżów prawa, ale również dowiedzieć się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
-
Egzamin na kartę rowerową
Policjantka z toruńskiej „drogówki” przeprowadziła egzaminy na kartę rowerową. Tym razem swoje umiejętności sprawdziły dzieci ze Szkół Podstawowych w Łubiance i Butterfly School. Te, które zdały go pomyślnie, wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy”.
-
Włamywacz zatrzymany
Policjanci z toruńskiego Śródmieścia zatrzymali 43-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamania, próby włamań i kradzieże. Kryminalni odzyskali znaczną część „łupów”. Podejrzany usłyszał już 5 zarzutów, dotyczących przestępczości przeciwko mieniu. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności, o wymiarze kary zadecyduje sąd.
-
Podsumowanie działań "BEZPIECZNY ROWERZYSTA"
Policjanci z toruńskiej „drogówki” przeprowadzili wzmożone kontrole w ramach akcji „BEZPIECZNY ROWERZYSTA”. W trakcie działań mundurowi odnotowali szereg naruszeń przepisów, zarówno przez rowerzystów, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi.