Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci na festynie rodzinnym
Mundurowi z toruńskiej komendy włączyli się w świętowanie Dnia Dziecka w Wielkiej Nieszawce, gdzie zorganizowano festyn rodzinny. Wśród licznych atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych, dużym zainteresowaniem cieszyli się funkcjonariusze. Uczestnicy mogli obejrzeć z bliska policyjny motocykl, zostawić swoje odciski palców, posłuchać o bezpieczeństwie na drodze i codziennej służbie stróżów prawa.
-
Toruńscy funkcjonariusze aktywnie wśród rodzin z dziećmi
Miniona sobota upłynęła toruńskim policjantom pod znakiem aktywnego udziału w wydarzeniach plenerowych, które zgromadziły wielu uczestników. Policjanci byli obecni z pokazami, stoiskami profilaktycznymi i sprzętem służbowym na festynie w Muzeum Artylerii, pikniku rodzinnym TZMO oraz inicjatywie „Naukowa Petarda” w Młynie Wiedzy. W każdym z przedsięwzięć nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych oraz rozmów o bezpieczeństwie.
-
Zwolnij - Niebezpieczny punkt !
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA będącą operatorem komunikatora Yanosik, począwszy od 1 czerwca do końca września 2025 r., będzie prowadziło akcję informacyjno-edukacyjną pn. Zwolnij – niebezpieczny punkt!
-
Festyny z policjantami w dwóch szkołach podstawowych
Stróże prawa z toruńskiej komendy uczestniczyli w festynach organizowanych na terenie szkół w Toruniu i Osieku nad Wisłą. Uczniowie obu placówek mieli okazję przekonać się, jak wygląda codzienna służba mundurowych. Pokaz pracy policyjnych zwierząt, możliwość zajrzenia do wnętrza radiowozu i rozmowa z mundurowymi wzbudziły zainteresowanie dzieci i młodzieży.
-
47-latek skazany w trybie przyspieszonym za jazdę mimo sądowego zakazu
47-latek mimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, postanowił zlekceważyć prawo i usiadł za kierownicą. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę i zastosowali wobec niego tryb postępowania przyspieszonego. W efekcie mężczyzna szybko usłyszał zarzut i trafił przed oblicze sądu.
-
Zachowajmy ostrożność na przejazdach kolejowych
Policjanci z toruńskiej "drogówki" aktywnie włączyli się w akcje "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko", której celem jest poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. W ramach działań prowadzonych wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., mundurowi przypominają uczestnikom ruchu o zasadach ostrożności i odpowiedzialnego zachowania w rejonie torów.
-
KONKURS O MIANO NAJLEPSZEGO POLICJANTA RUCHU DROGOWEGO ROZSTRZYGNIĘTY
W XXXV eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2025” pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Łukasz Dolata z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Na drugim stopniu podium stanął asp. Marcin Wróblewski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Obaj będą reprezentować kujawsko-pomorski garnizon w ogólnopolskich zawodach, które odbędą się w dniach 15-19 września w garnizonie śląskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
-
"Festiwal Młodych Twórców" z udziałem funkcjonariuszy
Mundurowi garnizonu kujawsko-pomorskiej Policji uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest „Festiwal Młodych Twórców”, inicjatywy zrealizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży. Odwiedzający policyjne stoiska mogli z bliska przyjrzeć się wyposażeniu wykorzystywanemu przez funkcjonariuszy prewencji, kontrterrorystów, techników kryminalistyki i przewodników psów oraz poznać kulisy ich pracy.
-
Uwaga na elektryczne jednoślady! Nie każdy „rower” to rower w świetle przepisów!
Policjanci z toruńskiego ruchu drogowego przypominają: zanim wsiądziesz na elektryczny jednoślad, sprawdź dokładnie, czym on tak naprawdę jest. W Cichoradzu 14-latek doprowadził do kolizji, jadąc pojazdem wyglądającym jak rower elektryczny, który według przepisów był motorowerem. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale konsekwencje prawne i finansowe takiej sytuacji mogą być poważne.
-
Policyjne szkolenie dla medyków
W odpowiedzi na wciąż liczne incydenty z udziałem agresywnych pacjentów, policjanci z wydziału prewencji toruńskiej komendy przeprowadzili w miejskim szpitalu specjalistyczne szkolenie dla personelu SOR. Spotkanie poświęcone było zasadom reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia medyków.