Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uwaga na zwierzęta na drodze
Na drogach dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń spowodowanych przez zwierzęta, które wtargnęły na jezdnię. Szybko zapadający zmrok i często występujące opady atmosferyczne zdecydowanie ograniczają możliwość dostrzeżenia zwierzyny. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach wiodących po terenach leśnych i na podmiejskich osiedlach.
-
Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy
Tylko w przeciągu dwóch dni toruńscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich odpowie za wykroczenie, a pozostali za przestępstwo. Pamiętajmy, że korzystanie z pojazdu w stanie nietrzeźwości zagraża nie tylko nam samym, ale także innym użytkownikom dróg.
-
Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"
Policjanci toruńskiej „drogówki” brali udział w akcji pod nazwą „Bezpieczny pieszy". Niechlubnymi rekordzistami w popełnionych wykroczeniach są kierowcy, którzy przekraczali dozwoloną prędkość w rejonie przejść i nie ustępowali pierwszeństwa na "zebrze".
-
Policjanci odnaleźli zziębniętą i zdezorientowaną zaginioną kobietę
Śródmiejscy policjanci odnaleźli zaginioną 76-letnią toruniankę. Kobieta, która na co dzień wymaga opieki, wyszła z domu w ubraniu kompletnie nieadekwatnym do warunków atmosferycznych. Dzięki szybkiej reakcji policjantów na czas uzyskała pomoc i nie doszło do wychłodzenia organizmu zagrażającego jej życiu. Przebieg interwencji uwieczniło oko policyjnej kamery.
-
Zmiany kadrowe w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu
Dziś odbyła się uroczysta zbiórka funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z okazji zmian kadrowych na stanowiskach Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Komisarz Arkadiusz Górecki i komisarz Tomasz Markowski odebrali rozkazy z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Małgorzaty Jorki.
-
Policjanci zatrzymali złodzieja, który miał przy sobie narkotyki
Policjanci z Komisariatu na toruńskim Podgórzu zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny oraz żółtą, skrystalizowaną substancję. Zatrzymany torunianin usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Zimowa służba policyjnych "wodniaków"
Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Toruniu są kojarzeni ze służbami na łodzi. Gdy zimowa aura nie sprzyja wodnym patrolom, nic nie stoi na przeszkodzie, by nadal działać na rzecz bezpieczeństwa.
-
Bezpieczny 32. Finał WOŚP
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu i powiecie przebiegał spokojnie. Nad bezpieczeństwem jego przebiegu, od wczesnych godzin porannych do samego zakończenia czuwali policjanci prewencji i pionu kryminalnego. Funkcjonariusze nie odnotowali w naszym regionie żadnych incydentów związanych z imprezą.
-
Nie bądźmy obojętni wobec osób w kryzysie bezdomności
Toruńscy policjanci zintensyfikowali kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby dotknięte kryzysem bezdomności. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Każdy taki przypadek można zgłaszać funkcjonariuszom. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.
-
Policjanci szkolą wolontariuszy WOŚP
Policjanci szkolą wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze dbają o to, by osoby zbierające datki do puszek były bezpieczne oraz wiedziały jak się zachować, gdyby potrzebowały pomocy służb.