Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerów

Sezon rowerowy wkrótce się rozpocznie. Toruńscy policjanci zapraszają wszystkich chętnych do zarejestrowania swojego roweru w specjalnym policyjnym systemie.

Policjanci zachęcają wszystkich mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego do zarejestrowania swojego roweru w specjalnym policyjnym systemie. Program profilaktyczny "Oznakuj rower – poznaj swojego dzielnicowego" realizowany jest na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby z niego skorzystać, należy zgłosić się wraz ze swoim jednośladem do jednego z komisariatów, policjanci wygrawerują na stałe na ramie roweru specjalny numer, który następnie wraz z opisem cech charakterystycznych roweru zostanie wprowadzony do systemu. Znakowanie rowerów będzie odbywać się także podczas niektórych imprez z udziałem policjantów. W przypadku kradzieży rower będzie można łatwiej zidentyfikować.

Uwaga! Do dokonania rejestracji konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości i dowodu zakupu/własności roweru. Osoby niepełnoletnie zapraszamy z rodzicami.
Pamiętajmy, że dobre zabezpieczenie roweru to podstawa!

 

Harmonogram znakowania rowerów:

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony