Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE

Data publikacji 27.06.2022

W miniony weekend na terenie Torunia i powiatu toruńskiego odbyły się festyny rodzinne. Policjanci z toruńskiej komendy wsparli przedsięwzięcia poprzez zorganizowanie stanowiska prezentującego pracę Policji, przy którym rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W miniony weekend na terenie Torunia i powiatu toruńskiego odbyły się festyny rodzinne pod hasłem ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".  Policjanci z toruńskiej komendy wsparli przedsięwzięcia poprzez zorganizowanie stanowiska prezentującego pracę Policji, przy którym rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów letnich, spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania, na podwórku oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dzieci były zainteresowanie poruszanymi tematami a odpowiadając na zadawane pytania wykazywały się dużą znajomością w zakresie bezpieczeństwa. Na koniec maluchy dostały tematyczne kolorowanki, które pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz elementy odblaskowe dzięki, którym będą widoczne i bezpieczne na drodze.

Oprócz tego uczestnicy imprez mogli z bliska zobaczyć sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie. Najmłodsi bardzo chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia w oznakowanym radiowozie.

Każdy miał okazję założyć narkogogle i alkogogle dzięki czemu można sprawdzić w bezpiecznych warunkach, jak zmienia się świat i otoczenie pod wpływem alkoholu czy środków odurzających

Funkcjonariusze rozmawiali również z rodzicami i opiekunami dzieci na temat funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz informowały o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać każdego dnia osoby starsze i jak ich uniknąć. Zwrócono szczególną uwagę na oszustwa na tzw. ,,wnuczka” oraz inne odmiany oszustw ,,na policjanta”, czy ,,hydraulika”.

  • Policjantka rozmawia nt. oszustw na tzw. ,,wnuczka"
  • Policjantka z opowiada o narkogoglach
  • Policjantka przekazuje odblaski
  • Dzieci z policjantem w radiowozie
  • Policjantka przekazuje dziecku kolorowanki o bezpieczeństwie i odblaski
  • Policjantka przekazuje informacje o KMZB
Powrót na górę strony