Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Podczas wakacji dzięci chętnie przystępują do egzaminu na kartę rowerową
Na terenie WORD w Toruniu odbył się kolejny z cyklu egzamin na kartę rowerową, zorganizowany z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Sprawdzian wiedzy i umiejętności przeprowadziła policjantka z toruńskiej „drogówki”. Wszystkim, którzy pozytywnie zakończyli zmagania, gratulujemy zdobycia pierwszego "prawa jazdy".
-
Wojewódzkie i miejskie obchody Święta Policji w Bydgoszczy
Wojewódzkie obchody Święta Policji, objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinspektora Marka Boronia, a także Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, odbyły się wczoraj (15.07.2025 r.) w Bydgoszczy. Uświetniła je swoim występem Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Piknik i pokazy zorganizowane z tej okazji na Wyspie Młyńskiej, zarówno dla mieszkańców, jak i rodzin policjantów i pracowników Policji był ukoronowaniem tegorocznego święta.
-
Nawierzchnia po deszczu - rady dla kierowców
W ostatnim czasie częściej pojawiają się opady deszczu. Takie warunki pogodowe mogą stwarzać zagrożenia na drodze. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dla wszystkich kierowców.
-
Bezpieczne wakacje z toruńskimi policjantami
Wakacje to czas beztroskiej zabawy, ale też moment, kiedy łatwo zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego policjanci z toruńskiej drogówki odwiedzili dzieci uczestniczące w półkoloniach, by opowiedzieć o tym, jak unikać zagrożeń, zarówno na drodze, jak i podczas letnich przygód.
-
Nielegalne papierosy, tytoń bez akcyzy i narkotyki
Ponad 91 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 180 kilogramów krajanki tytoniowej i kilka porcji narkotyków zabezpieczyli policjanci z toruńskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze z komisariatu w Dobrzejewicach. Zatrzymany do sprawy 45-latek usłyszał zarzuty. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 307 tysięcy złotych.
-
Uroczystość podpisania listu intencyjnego między Komendantem Głównym Policji a PKO BP
PKO Bank Polski przygotował specjalną ofertę dla czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji. Dzisiaj odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Boronia i prezesa PKO Banku Polskiego Szymona Miderę. W wydarzeniu uczestniczył również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak. W ramach oferty klienci mogą skorzystać m.in. przez dwa lata z PKO Konta bez Granic bez opłat, preferencyjnych warunków pożyczki gotówkowej i kredytu hipotecznego oraz dodatkowej zniżki na ubezpieczenie czy wynajem samochodu.
-
Sukcesy policjantów podczas zawodów Triathlon Bydgoszcz
Podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 Ironmana, rozegranych w Bydgoszczy, mundurowi po raz kolejny udowodnili, że służba i pasja mogą iść w parze. Znakomite wyniki osiągnęli funkcjonariusze reprezentujący Toruń. Młodszy aspirant Piotr Wiśniewski zajął drugie miejsce w kategorii open, a pierwsze w kategorii powyżej 40 lat zdobył asp. sztab. w st. spocz. Dariusz Olewiński.
-
Toruńskie obchody Święta Policji
Wczoraj policjanci garnizonu toruńskiego obchodzili Święto Policji. W Kościele pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu odbyła się uroczysta Msza Święta. Następnie w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika funkcjonariusze z komendy miejskiej i jednostek podległych odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody Prezydenta Miasta Torunia, Starosty Toruńskiego i Wójtów Gmin Lubicz, Czernikowo i Obrowo. Całość uświetniła oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej w Toruniu i występ wspaniałej artystki Pani Judyty Wendy.
-
Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego komisariatu w Chełmży prowadzą czynności w sprawie kradzieży rozbójniczej, zaistniałej 16 kwietnia 2025 r. w jednym z marketów. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci szukają osób, mogących pomóc w ustaleniu jego personaliów.
-
Podsumowanie akcji "Trzeźwy poranek"
Policjanci z toruńskiej "drogówki” przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji, mundurowi sprawdzili trzeźwość 1160 osób, ośmiu kierowało swoim pojazdem pod wpływem alkoholu. Tym, którzy zdecydowali się „jechać na podwójnym gazie”, zostały już zatrzymane prawa jazdy.