Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Śmiertelny wypadek na S-10
Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 8:20 na S-10 przy wyjeździe z Torunia. Kierująca samochodem osobowym zginęła na miejscu.
-
Pseudokibice zatrzymani za udział w bójce
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali trzech mężczyzn za udział w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Sprawców namierzyli po niespełna dobie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że to osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych.
-
Rozmowy o bezpieczeństwie wśród młodzieży
W pierwszych dniach października policjantki z toruńskiej komendy odwiedziły Centrum Edukacji Zawodowej w Toruniu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie, odpowiedzialności i reagowaniu na przejawy agresji. Podczas pogadanek funkcjonariuszki poruszyły zarówno temat przemocy rówieśniczej, jak i konsekwencji prawnych niewłaściwych zachowań.
-
WSPÓLNIE BUDUJEMY SYSTEM OCHRONY LUDNOŚCI
Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel zainaugurował kampanię edukacyjno-świadomościową pod hasłem „BEZPIECZNE KUJAWSKO-POMORSKIE. WSPÓLNIE BUDUJEMY SYSTEM OCHRONY LUDNOŚCI”.
-
Wojewódzkie działania "TRZEŹWY PORANEK" na drogach miasta
Policjanci z toruńskiej "drogówki” przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji, mundurowi sprawdzili trzeźwość 1520 osób, dziesięciu kierowało pojazdem pod wpływem alkoholu. "Rekordzistka" miała niemal dwa promile alkoholu w organizmie. Tym, którzy zdecydowali się „jechać na podwójnym gazie”, zostały już zatrzymane prawa jazdy.
-
„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – inauguracja akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”
1 października Policja po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, która zainauguruje akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa od 1 października 2025 r. do końca roku.
-
Akcja „Świeć Przykładem – Noś Odblaski” na toruńskim lodowisku Tor-Tor
Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu w ramach akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski”. Widzimy się 11 października 2025 roku na lodowisku Tor-Tor w Toruniu.
-
Policjantka edukuje przedszkolaków
Wizyta policjantki z toruńskiej komendy w Przedszkolu nr 15 w Toruniu okazała się nie tylko ciekawym wydarzeniem, ale przede wszystkim ważną lekcją odpowiedzialności. Funkcjonariuszka przygotowała specjalnie dla dzieci pogadankę o bezpieczeństwie na drodze i roli odblasków.
-
Jesienna aura na drogach
Wcześnie zapadający zmrok, mgła oraz częste opady deszczu to warunki, które nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Apelujemy zatem o ostrożność, dostosowanie prędkości do zmiennej aury, a także zadbanie o swoją widoczność, szczególnie po zmroku.
-
Bezpieczeństwo Seniorów
Dzień Seniora w centrum handlowym Nowe Bielawy w Toruniu stał się okazją nie tylko do integracji i badań profilaktycznych, ale także do rozmów o bezpieczeństwie osób starszych. W wydarzeniu uczestniczyła policjantka z komisariatu na toruńskim Rubinkowie. Funkcjonariuszka przeprowadziła pogadankę, podczas której przedstawiła zagrożenia i omówiła sposoby właściwego reagowania na próby manipulacji.