Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
„Fałszywy policjant” nadal atakuje!
Dzięki akcjom profilaktycznym coraz więcej osób wie o oszustach działających metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Mimo tego przestępcy wciąż próbują wyłudzać pieniądze tymi sposobami. Wczoraj 82-letnia torunianka przekazała oszustom ponad 10 tysięcy złotych i wartościową biżuterię.
-
Ogólnopolskie działania Policji na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego
Dzisiaj policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.
-
Bezpieczeństwo motocyklistów
Rozpoczyna się sezon motocyklowy. Przy ładnej pogodzie aktywność użytkowników jednośladów na drodze wzrasta, dlatego też musimy być uważni. Policjanci przypominają najważniejsze rady dla motocyklistów.
-
Liczne zarzuty dla 23-latka
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu ustalili kto stoi za licznymi włamaniami do garaży. 23-letni mieszkaniec Torunia usłyszał w sumie 17 zarzutów. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
-
"Warto Żyć"
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Właśnie z myślą o tej grupie użytkowników dróg przy współudziale nauczyciela i uczniów z Zespołu Szkół Samochodowym w Bydgoszczy oraz uczennic z XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy powstał spot profilaktyczny pn. „Warto Żyć”, uświadamiający, jak istotna jest rozwaga, rozsądek i ostrożność na drodze.
-
Areszt dla 19-latka za udział w oszustwach metodą "na policjanta"
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wytypowali 19-latka podejrzanego o oszustwa. W jego zatrzymaniu pomogli kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zatrzymany brał udział w oszustwach metodą "na policjanta". Pełnił rolę odbierającego pieniądze. W wyniku przestępczego działania podejrzanego mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia stracili blisko 400 tysięcy złotych. 19-latek decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.
-
Dron nad toruńskimi ulicami
Policjanci z toruńskiej "drogówki" kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców. Tym razem przy pomocy drona obserwowali ruch na ulicach Szosa Lubicka i Przy Skarpie. Nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak należy się zachować, gdy zapala się czerwone światło.
-
Pani Komendant inspektor Małgorzata Jorka oficjalnie pożegnała się z toruńską jednostką
W toruńskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Oficjalnie Pani Komendant inspektor Małgorzata Jorka pożegnała się ze współpracującymi na co dzień z komendą zaproszonymi gośćmi oraz funkcjonariuszami i pracownikami jednostki, w której spędziła ostatnie siedem lat swojej służby.
-
Para złodziei zatrzymana przez kryminalnych
Do policyjnej celi trafił 40-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta, którzy ukradli towar o wartości ponad 2700 złotych ze sklepu motoryzacyjnego na Szosie Bydgoskiej. Sprawcy już usłyszeli zarzuty. Teraz może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Będą dodatkowe patrole w Toruniu
Ponad 690 tys. złotych pozwoli na sfinansowanie ponad 2,3 tys. dodatkowych służb patrolowych w Toruniu. Pieniądze na ten cel dzięki porozumieniu podpisanemu z Prezydentem Torunia trafi wkrótce na Fundusz Wsparcia Policji.