Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjant z komisariatu w Chełmży na podium w pływackim maratonie „Otyliada"
Policjant z komisariatu w Chełmży na podium w nocnych zawodach pływackich. To nie pierwszy sportowy sukces naszego funkcjonariusza. Gratulujemy!
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Toruńscy policjanci zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku
Policjanci z komisariatu Toruń-Śródmieście zatrzymali na gorącym uczynku 29-latka, który jednej nocy włamał się, okradł i zniszczył mienie w dwóch lokalach usługowych. Jego działanie doprowadziło do powstania łącznych strat na kwotę przekraczającą 19 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Przedszkolaki z wizytą na komisariacie
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego „The Cherries” w Toruniu miały okazję zobaczyć, jak „od środka” wygląda Komisariat Policji na Rubinkowie. W trakcie wizyty poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Całość spotkania wzbogacił film edukacyjny pt.: „Bezpieczne zachowania”.
-
Przekroczył prędkość poza obszarem zabudowanym - stracił prawo jazdy
Od 3 marca br. obowiązują nowe przepisy dotyczące przekraczania prędkości o ponad 50 km/h na drodze jednojezdniowej, dwukierunkowej, także poza obszarem zabudowanym. Jako pierwszy na „własnej skórze” przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec jednej z toruńskich gmin. Mężczyzna miał na liczniku 116 km/h tam, gdzie można było jechać do „sześćdziesięciu", dlatego stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
-
Kontrola parkowania na toruńskiej Starówce – wspólne działania służb
W ramach współpracy funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej przeprowadzili na toruńskiej Starówce kontrole nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. To cykliczne działania w walce z kierowcami lekceważącymi przepisy ruchu drogowego.
-
Wojewódzkie działania "NURD" w naszym regionie
Policjanci z toruńskiej „drogówki” brali udział w wojewódzkich działaniach ukierunkowanych na „NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO”. Funkcjonariusze zaobserwowali 197 nieprawidłowych zachowań kierujących względem pieszych.
-
Kolejne narkotyki nie trafią na nasze ulice
Ponad pół kilograma narkotyków miał przy sobie 25-letni mieszkaniec Torunia, który został zatrzymany przez policjantów z oddziału prewencji. Mężczyzna wpadł przez swoje lekceważące podejście do przepisów prawa. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Motocykliści wracają na drogi - policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Rozpoczyna się sezon motocyklowy. Słoneczna pogada w nadchodzący weekend zapewne sprawi, że na naszych drogach pojawi się wielu motocyklistów. Apelujemy do wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.
-
Policjanci doskonalili umiejętności w ratownictwie wodnym w warunkach zimowych
Pomimo wysokich temperatur i niemalże wiosny za oknem na wielu akwenach wciąż zalega lód. Okoliczności te pozwoliły na zorganizowanie szkolenia dla policjantów pełniących na co dzień służbę na wodach i terenach przywodnych. Ćwiczenia poprowadzili doświadczeni Instruktorzy Ratownictwa Wodnego z WOPR województwa kujawsko-pomorskiego.