W trosce o bezpieczeństwo pieszych
„Bądź bezpieczny na drodze” to nazwa programu organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Torunia i Komendę Miejską Policji w Toruniu. Celem jest edukowanie mieszkańców Torunia w zakresie świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W tym tygodniu Wojciech Pasieczny, który jest m.in. biegłym sądowym do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych odwiedził kilka toruńskich szkół
W tym tygodniu Urząd Miasta Torunia i Komenda Miejska Policji w Toruniu kontynuowały realizację programu „Bądź bezpieczny na drodze”. Celem działań jest edukowanie mieszkańców Torunia w zakresie świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pierwsza grupa, która została objęta programem to uczniowie szkół średnich. Do młodych uczestników ruchu drogowego skierowany został cykl spotkań edukacyjnych, które prowadzone są przez biegłego sądowego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych Wojciecha Pasiecznego. Prelegent jest Wiceprezesem Fundacji Zapobiegania Wpadkom Drogowym i niekwestionowanym ekspertem w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, co gwarantuje naszej młodzieży czerpanie tej niezbędnej wiedzy od specjalisty.
W tym tygodniu Wojciech Pasieczny odwiedził uczniów z: Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektrotechnicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz IX i VII LO. W zajęciach wzięło udział kilkuset uczniów. Młodzież pozostałych szkół średnich w Toruniu będzie miała okazję w najbliższym czasie uczestniczyć w kolejnych spotkaniach.
Szkoleniom przyglądali się organizatorzy z ramienia Urzędu Miasta i toruńskiej komendy. Młodzież przysłuchiwała się prelekcji z zainteresowaniem i angażowała się aktywnie w przebieg spotkania.
Program „Bądź bezpieczny na drodze” to nie tylko spotkania organizowane dla młodzieży w wieku licealnym. Toruńscy policjanci wraz z Magistratem planują dotrzeć z programem do możliwie najszerszej grupy mieszkańców, w tym najmłodszych. W planach są konkursy, akcje edukacyjne promujące używanie elementów odblaskowych i wiele innych przedsięwzięć, które pomogą zrozumieć wszystkim (bez względu na wiek) zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.