Podsumowanie działań "Trzeźwa autostrada"
Po długim weekendzie policjanci toruńskiej „drogówki” przeprowadzili działania własne pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Podczas akcji na "bramkach" A1, mundurowi sprawdzili trzeźwość przeszło 700 osób, 6 z nich kierowało pojazdem pod wpływem alkoholu.
Wczoraj (8.06.2026) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadzili działania własne pod nazwą „Trzeźwa autostrada” na A1. Ta cykliczna akcja ma na celu eliminację nietrzeźwych kierowców z dróg, gdzie prędkości są znacznie wyższe niż na lokalnych trasach, a tym samym potencjalne skutki wypadków są często tragiczne. Policjanci celowo sprawdzali trzeźwość kierowców po długim weekendzie.
W czasie działań mundurowi skontrolowali dokładnie 711 kierujących. U pięciu z nich badanie wykazało obecnośći poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym poniosą odpowiedzialność za popełnienie wykroczenia. Niechlubny rekordzista odpowie za przestępstwo. Wszyscy wymienieni stracili prawo jazdy.
Pamiętajmy, nawet niewielka ilość alkoholu ma negatywny wpływ na zdolność kierowania pojazdem. Na trasach, gdzie ruch odbywa się bardzo szybko, nawet najmniejszy błąd spowodowany odurzeniem alkoholem może doprowadzić do bardzo poważnego wypadku. Osoba, która w takim stanie wsiada za kierownicę, stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych, odpowiedzialnych osób, które respektują wszystkie przepisy ruchu drogowego.
Autor: podkom. Dominika Bocian
Publikacja: podkom. Dominika Bocian