Wiadomości

ROADPOL Safety Days 2025 na drogach regionu

Policjanci z toruńskiej „drogówki” prowadzą akcję „Prędkość” w ramach kampanii ROADPOL Safety Days, będącej częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Działania obejmują nie tylko kontrolę prędkości, ale także sprawdzanie trzeźwości kierowców, używania pasów bezpieczeństwa, stanu technicznego pojazdów i zachowań wobec pieszych i rowerzystów.

Dziś (18.09.2025), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzą akcję „Prędkość” w ramach kampanii ROADPOL Safety Days, organizowanej podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności. Funkcjonariusze bacznie obserwują ruch drogowy w mieście i powiecie toruńskim.

Działania nie ograniczają się jedynie do używania przez funkcjonariuszy mierników prędkości. Mundurowi zwracają uwagę również na stan trzeźwości kierujących pojazdami, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dziecięcych, stan techniczny pojazdów, a także przewożenia pasażerów i ładunku.

Policjanci apelują do kierowców, pieszych i rowerzystów o wzajemny szacunek, rozwagę i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że nawet niewielkie przekroczenie dozwolonej prędkości czy chwila nieuwagi mogą mieć tragiczne konsekwencje.


autor: mł. asp. Sebastian Pypczyński
publikacja: mł. asp. Sebastian Pypczyński

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.56 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony