Wiadomości

Policjantki ze Śródmieścia edukowały młodzież

Data publikacji 11.06.2024

Wczoraj w siedzibie Uniwersytetu WSB Merito policjantki ze Śródmieścia wspólnie z ratownikami medycznymi i WOPR przeprowadziły pogadankę dla młodzieży. Tematem spotkania były bezpieczne wakacje i to, jak można uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas letniego odpoczynku.

Wczoraj (10.06.24) asp. Katarzyna Korzt i mł. asp. Ilona Piotrowska z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście odwiedziły Uniwesytet WSB Merito.
Policjantki otrzymały zaproszenie od uczelni oraz współorganizatora - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, by przeprowadzić pogadankę pod hasłem „Skacz z głową”.

Przed zbliżającymi się wakacjami temat bezpieczeństwa nad wodą jest bardzo istotny. Na terenie naszego powiatu jest wiele malowniczych miejsc nad akwenami, które kuszą chwilą ochłody w letnie dni.
Ważne jest, by wiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą i nie doprowadzać do zagrażających nam i innym sytuacji.

Wraz z policjantkami na miejscu pogadankę przeprowadzili ratownicy medyczni oraz osoby z niepełnosprawnościami, które w wyniku wypadku po skoku do wody doznały trwałych urazów.

W zajęciach wzięło udział kilkaset młodych osób. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu będą bardziej świadome tego, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

  • Policjantki prowadza prelekcję
  • Policjantki prowadza prelekcję
  • Policjantki prowadza prelekcję
Powrót na górę strony