Wiadomości

Współpraca policjantów z przedstawicielami ochrony obiektów handlowych

Data publikacji 21.05.2024

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zorganizowali spotkanie z udziałem specjalistów do spraw ochrony obiektów handlowych. Celem przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń i omówienie założeń dalszej współpracy w zakresie organizacji i podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na terenie takich placówek. Dzięki wspólnym działaniom możliwe jest skuteczniejsze zapobieganie wszelkim zagrożeniom występującym na ich obszarze.

Wczoraj (20.05.2024) z inicjatywy toruńskich policjantów odbyło się spotkanie z przedstawicielami podmiotów świadczących usługi ochrony obiektów handlowych. Przedsięwzięcie było okazją do wymiany doświadczeń i omówienia założeń dalszej współpracy w zakresie organizacji i podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na terenie takich placówek. 

W wydarzeniu wziął udział p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu inspektor Witold Markiewicz oraz jego Pierwszy Zastępca komisarz Arkadiusz Górecki. Obecni byli również Kierownicy jednostek garnizonu toruńskiego oraz Szefowie poszczególnych pionów.

Na zaproszenie odpowiedzieli Dyrektor Biura Regionalnego Solid Security w Toruniu Pan Robert Adamowicz, przedstawiciele agencji ochrony Solid Security, delegaci ochrony obiektów handlowych, w tym tych o znaczeniu strategicznym, podlegających obowiązkowej ochronie na terenie naszego miasta i powiatu oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczestnicy spotkania omówili szerokie spektrum ryzyk występujących na terenie obiektów handlowych, między innymi kradzieży, dewastacji mienia, zakłócenia porządku publicznego i zaproponowali metody zapobiegania tym zagrożeniom. Zaznaczyli konieczność opracowania procedur postępowania w sytuacjach wymagających interwencji Policji oraz zdarzeń, które mogą być rozwiązywane przez ochronę. Wypracowano wspólną strategię przeciwdziałania zagrożeniom o charakterze terrorystycznym. Mundurowi położyli główny nacisk na zdarzenia związane ze zgłoszeniami fałszywych alarmów bombowych. Objaśnili, jakie są podejmowane kroki, w przypadku uzyskania informacji o podłożonym ładunku wybuchowym. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że każde takie powiadomienie nie jest ignorowane i traktowane poważnie.

Dzięki wspólnym uzgodnieniom oraz zapewnieniu o ścisłej współpracy, szybkiej wymianie informacji, regularnym szkoleniom i skutecznym procedurom, możliwe jest lepsze zapobieganie przestępstwom oraz właściwe reagowanie na wszelkie sytuacje kryzysowe, co przekłada się na większe bezpieczeństwo dla odwiedzających placówki handlowe.  


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Powrót na górę strony