Wiadomości

Bezpieczny zimowy wypoczynek

Data publikacji 17.02.2024

Mali słuchacze z "Twórczej Chaty" gościli policjantów z komisariatu na toruńskim Podgórzu oraz pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu, którzy przygotowali dla nich warsztaty z bezpieczeństwa. Prowadzący zajęcia promowali prawidłowe zachowania w czasie zimowego wypoczynku.

W miniony poniedziałek (12.02.2024) dzielnicowi z komisariatu na toruńskim Podgórzu sierżant sztabowy Patryk Kaniewski i sierżant sztabowy Mateusz Żywica odwiedzili "Twórczą Chatę", gdzie wspólnie z Barbarą Andrusiak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu przeprowadzili profilaktyczne zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.

Prowadzący warsztaty przekazali dzieciom najistotniejsze informacje dotyczące bezpiecznego spędzenia zimowych ferii. Omówili podstawowe zasady obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów, udzielali rad dotyczących uprawiania sportów zimowych i zabaw na powietrzu. Mundurowi przestrzegali przed wchodzeniem na akweny pokryte lodem. Wśród poruszonych kwestii znalazły się także te związane z bezpieczeństwem na drodze, między innymi noszeniem odblasków. 

W trakcie zajęć dzieci utrwalały wiedzę o korzystaniu z numeru alarmowego 112. Stróże prawa uczyli najmłodszych, jak zachowywać się, gdy podejdzie do nich dorosły nieznajomy, jakie niebezpieczeństwa mogą wyniknąć z nawiązywania takich kontaktów, jak reagować w takich sytuacjach oraz gdzie szukać pomocy.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i pozostawiło w świadomości maluchów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony