Wiadomości

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu

Data publikacji 14.02.2024

Dziś policjanci z toruńskiej „drogówki” w godzinach 6.00 - 8.00 brali udział w cyklicznych działaniach pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. W ramach akcji mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Wśród nich był 56-latek, który kierował autobusem. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Dziś (14.02.2024) w godzinach 6:00-8:00 policjanci z toruńskiej „drogówki” kontrolowali trzeźwość kierowców w ramach cyklicznych działań pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Wśród kontrolowanych trzech wsiadło za kierownicę po alkoholu. Jeden miał poniżej pół promila, odpowie więc za wykroczenie. Pozostali odpowiedzą za przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

W gronie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej był 56-letni kierowca autobusu karosa. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny, okazało się, że miał on w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Obrowo stracił prawo jazdy. Mundurowi, o tym fakcie poinformowali właściciela firmy przewozowej, który zapewnił podróżującym przejazd, przysyłając trzeźwego kierowcę.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu, narażamy nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i ryzykowne.

Przypominamy, że policjanci z toruńskiej „drogówki”, dokonują kontroli busów i autokarów, zwłaszcza teraz w okresie zimowych wakacji. Organizatorzy wyjazdów, którzy chcieliby, aby funkcjonariusze skontrolowali pojazd, mogą zgłosić taką prośbę z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej kilka dni wcześniej. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Punkt kontrolny znajduje się w zatoce na Szosie Lubickiej (nitka w stronę centrum w okolicach skrzyżowania z ulicą Łyskowskiego). We wskazane miejsce należy podjechać autokarem na ustalony z funkcjonariuszami dzień i godzinę.

Wszelkie zgłoszenia można dokonać w formie pisemnej na adres e-mail: wrd-torun@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 47 754 21 80.


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Powrót na górę strony