Wiadomości

Przestępczy duet odpowie za rozbój

Policjanci z toruńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lipnie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z rozbojem, do którego doszło w miniony wtorek na jednej ze stacji paliw w Czernikowie. 38 i 28-latek decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia.

W miniony wtorek (12.12.2023) około godziny 22:15 do stanowiska kierowania komisariatu w Dobrzejewicach wpłynęło zgłoszenie o rozboju dokonanym na jednej ze stacji paliw w Czernikowie. Z jego treści wynikało, że dwóch zamaskowanych mężczyzn zażądało od obsługi pieniędzy, przy czym jeden z nich kierował w stronę pracownika przedmiot przypominających broń. Sprawcy zabrali pieniądze i uciekli.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. W tym samym czasie oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy skontaktował się ze wszystkimi jednostkami, przekazując komunikat o rozboju.

Niespełna godzinę później patrol mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, pełniący tej nocy służbę w Kikole, zatrzymał do kontroli osobową skodę, a w niej trzech mężczyzn. Jeden z nich wybiegł z auta i zaczął uciekać. Mężczyzna po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. 

Podejrzani mieli przy sobie dwie kominiarki, magazynek od pistoletu pneumatycznego i sporą ilość gotówki. Z kolei wewnątrz auta funkcjonariusze znaleźli między innymi torbę z ubraniami i łom. Śledczy odnaleźli także porzucony przez sprawców pistolet na kulki i ubrania, które mieli na sobie w chwili zdarzenia. Cała trójka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych toruńskiej komendy.

W czwartek (14.12.2023) zatrzymani 38 i 28-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. 24-letni kierowca skody został przesłuchany w charakterze świadka.  

Następnego dnia (15.12.2023) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 38 i 28-latka na najbliższe trzy miesiące. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pobierz plik Fot./Video: KMP w Toruniu (format mp4 - rozmiar 8.28 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony