Wiadomości

Policyjny pościg ulicami Torunia

Zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej usłyszał 28-letni mieszkaniec Torunia, który próbował uciec policjantom. Podejrzany nie miał uprawnień do kierowania i popełnił szereg wykroczeń, za które został ukarany m.in. mandatami na łączną kwotę 5600 zł. Badania wykażą, czy w trakcie swojej szaleńczej jazdy był pod wpływem narkotyków. Całość interwencji została uwieczniona okiem policyjnej kamery.

We wtorek (7.11.2023) funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście patrolowali ulice Bydgoskiego Przedmieścia. W pewnym momencie rozpoznali za kierownicą opla mężczyznę, który według ich wiedzy nie posiadał prawa jazdy. Mundurowi podjęli próbę przeprowadzenia kontroli drogowej, jednak kierowca, w reakcji na sygnały do zatrzymania gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta.

Policjanci ruszyli za nim. W trakcie pościgu, po przejechaniu kilku ulic kierowca, orientując się, że nie ma szans na ucieczkę, wyskoczył z toczącego się pojazdu, który uderzył przydrożne drzewo.

Po krótkim biegu osiedlowymi uliczkami policjant obezwładnił i zatrzymał uciekiniera. Był to 28-letni mieszkaniec Torunia, faktycznie nieposiadający uprawnień do kierowania, który dodatkowo przyznał, że wcześniej zażywał narkotyki.

W oplu znajdowało się dwóch pasażerów, którzy nie ucierpieli w wyniku spowodowanej przez zatrzymanego kolizji.

Policjanci wystawili 28-latkowi mandaty na kwotę 5 600 zł za niewykonywanie poleceń, jazdę pod prąd i używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to pięć lat pozbawienia wolności. Wyniki badań jego krwi pokażą, czy odpowie także za kierowanie pod wpływem narkotyków.

To jeszcze nie koniec problemów podejrzanego. Funkcjonariusze przygotowali materiał do sądu w związku ze spowodowaniem przez niego kolizji drogowej, jazdę samochodem z zatrzymanym elektronicznie dowodem rejestracyjnym i bez uprawnień.

Oko policyjnych kamer zarejestrowało przebieg tej interwencji, w załączeniu wycinek pracy toruńskich stróży prawa.

Autor: asp. Dominika Bocian

Publikacja: asp. Dominika Bocian

Film youtu.be/70R-tbBqBB4

Powrót na górę strony