Wiadomości

18 zarzutów dla złodzieja rowerów

Data publikacji 03.10.2023

Kryminalni z komisariatu na Rubinkowie zatrzymali 26-latka, przy którym znaleźli amfetaminę. Szybko ustalili, że mężczyzna jest powiązany z wieloma kradzieżami rowerów na terenie Torunia. Podejrzany usłyszał już 18 zarzutów za przestępstwa, których się dopuścił w okresie od czerwca do września tego roku. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (29.09.2023) policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 26-latka, przy którym znaleźli niewielką ilość amfetaminy. Funkcjonariusze wykonali wstępne testy, potwierdzające, że mężczyzna miał przy sobie nielegalną substancję, a także przeszukali miejsca, w których przebywał.

Analizując okoliczności i zebrane w sprawie dowody ustalili, że ten sam sprawca jest odpowiedzialny za liczne kradzieże rowerów na terenie miasta.  Mężczyzna zabierał jednoślady pozostawione w stojakach rowerowych. Jak ustalili śledczy, tym procederem zajmował się od czerwca do września 2023 roku. Ostatni z jego łupów został odzyskany przez rubinkowskich funkcjonariuszy.

Policjanci ogłosili podejrzanemu łącznie 18 zarzutów, w tym 17 dotyczących kradzieży jednośladów i jeden dotyczący posiadania amfetaminy.
Sprawca za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony