Wiadomości

Domowa plantacja konopi zlikwidowana

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu na toruńskim Śródmieściu zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. W ręce kryminalnych wpadł 38-latek, który trudnił się nielegalnym procederem. W trakcie przeszukania jego lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 19 krzewów. Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.

W miniony wtorek (19.09.2023) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń – Śródmieście pozyskali informację o domowej plantacji konopi indyjskich prowadzonej w jednym z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu. Funkcjonariusze pojechali w wytypowane miejsce, gdzie zastali 38-letniego mężczyznę.

Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze znaleźli zieloną skrzynię, z której wydobywało się światło. Jak się okazało, była przystosowana do uprawy. W jej wnętrzu znajdowały się trzy donice z roślinami, które swoim wyglądem odpowiadały cechom charakterystycznym dla konopi indyjskich. Plantator został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W wyniku podjętych działań kryminalni zabezpieczyli łącznie 19 krzewów oraz sprzęt, który wspomagał ich wzrost. Wstępne testy potwierdziły, że odnalezione rośliny należą do gatunków, których uprawa jest prawnie zakazana.

Następnego dnia (20.09.2023) funkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi Torunia zarzut uprawy konopi innych niż włókniste. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pobierz plik Fot./Video: KMP w Toruniu (format mp4 - rozmiar 24.85 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony