Wiadomości

Podpalacz zatrzymany

Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie ustalili i zatrzymali podejrzanego o podpalenie wiat śmietnikowych. Ogień zniszczył kontenery i rozprzestrzenił się na trzy stojące obok samochody osobowe. 31-latek z ust śledczych usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek (05.09.2023) o 3:20 dyżurny Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo otrzymał informację o dwóch pożarach, do jakich doszło w rejonie sąsiednich ulic - Łyskowskiego i Rydygiera w Toruniu.  Do obu zdarzeń doszło w krótkich odstępach czasu. Zniszczeniu uległy dwie wiaty śmietnikowe, kilka plastikowych pojemników na śmieci oraz trzy samochody osobowe. Wartość strat pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na 70 tys. złotych.

Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. W wyniku prowadzonych czynności ustalili, że stoi za tym znany im 31-latek, w przeszłości karany za inne przestępstwa. Kilkanaście godzin później policjanci zatrzymali mężczyznę. Podczas kontroli osobistej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy wyszło na jaw, że miał przy sobie zawiniątko z białym proszkiem. Policjanci zabezpieczyli znalezioną substancję i przekazali ją do laboratorium kryminalistycznego.

Wczoraj (07.09.2023) policjanci ogłosili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut zniszczenia mienia. Prokurator, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, objął go policyjnym dozorem i zobowiązał do poręczenia majątkowego.

Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pobierz plik Fot./Video: KMP w Toruniu (format mp4 - rozmiar 25.18 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony