Wiadomości

O "Bezpiecznej drodze do szkoły" na antenie RadiaGRA

Funkcjonariuszka z toruńskiej drogówki została zaproszona do udziału w audycji RadiaGRA, by przypomnieć o corocznych działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tej policyjnej akcji jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół po wakacyjnej przerwie.

W miniony piątek (01.09.2023) policjantka z wydziału ruchu drogowego toruńskiej komendy młodszy aspirant Monika Stolarska wzięła udział w audycji RadiaGRA. Funkcjonariuszka mówiła w studiu o przedsięwzięciach, jakie podejmuje toruńska policja, w związku z rozpoczynający się rokiem szkolnym.

Głównym tematem rozmowy były policyjne działania prewencyjno-informacyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tej policyjnej akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, szczególnie tam, gdzie samodzielnie uczęszczają w drodze do i ze szkoły.

W pierwszych tygodniach września w rejonach placówek oświatowych pojawi się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych. Mundurowi będą przypominać kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności przed pasami oraz zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania obowiązujących przepisów.

Podczas trwania całej akcji policjanci będą rozdawać najmłodszym elementy odblaskowe, poprawiające ich widoczność.

Pamiętajmy, że noszenie odblasków jest bardzo istotne, zwłaszcza w warunkach słabej widoczności, ponieważ odbijają światło pojazdów, co sprawia, że osoba noszące je jest bardziej widoczna dla kierowców.


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Powrót na górę strony