Wiadomości

Poszukiwani listem gończym trafili za kraty

Kryminalni z toruńskiej komendy po raz kolejny udowodnili, że ukrywający się przed organami ścigania nie unikną odpowiedzialności. Wczoraj zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie listów gończych. Jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie blisko 40 gramów amfetaminy. Obaj trafili już do zakładu karnego.

Wczoraj (31.08.2023) policjanci z wydziału kryminalnego toruńskiej komendy, na podstawie zdobytych informacji, namierzyli i zatrzymali 50-latka, który od lutego ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego i kilku nakazów doprowadzenia do jednostki penitencjarnej celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Jakby tego było mało, w trakcie przeszukania kryminalni znaleźli przy nim sproszkowaną substancję. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że to blisko 40 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziony proszek i przekazali go do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostanie poddany szczegółowym badaniom.

Dzisiaj (01.09.2023) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności podejrzany trafił prosto do celi zakładu karnego. Zgodnie z dyspozycją sądu 50-latek spędzi tam ponad 3 lata. Za posiadanie znacznej ilości zakazanych substancji, grozi mu dodatkowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejne zatrzymanie na koncie poszukiwaczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ale nie jedyne minionej doby. Policjanci pozyskali informację, gdzie może przebywać 53-latek, którego poszukiwał listem gończym Sąd Rejonowy w Bydgoszczy za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych mu uprawnień. Mężczyzna miał zasądzoną karę roku i 7 miesięcy pozbawienia wolności. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego w jednym z mieszkań na toruńskim Rudaku. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Tylko w sierpniu bieżącego roku policjanci z zespołu poszukiwań i identyfikacji osób toruńskiej komendy zatrzymali 30 osób. 18 z nich, było poszukiwanych na podstawie listów gończych.


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pobierz plik Fot./Video: KMP w Toruniu (format mp4 - rozmiar 13.84 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony