Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli ponad 1.5 tony krajanki tytoniowej

Data publikacji 31.08.2023

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy postawili zarzuty 32-latkowi, który przechowywał w stodole ponad 1,5 tony krajanki tytoniowej i 3 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na stratę w kwocie ponad 1,3 miliona złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

W miniony poniedziałek (28.08.2023) policjanci z toruńskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, pozyskali informacje o możliwej produkcji wyrobów tytoniowych na terenie jeden z nieruchomości w gminie Gniewkowo. 

Funkcjonariusze pojechali w wytypowane miejsce, gdzie potwierdzili swoje ustalenia. Podczas przeszukań stróże prawa znaleźli w stodole ponad 1,5 tony krajanki tytoniowej oraz 3 tysiące sztuk papierosów. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 32-letniego właściciela posesji i zabezpieczyli „trefny” towar.

Następnego dnia (29.08.2023) zatrzymany, z ust śledczych, usłyszał zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wczoraj (30.08.2023) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego prokurator zastosował wobec 32-latka policyjny dozór. 

Według wstępnych wyliczeń funkcjonariuszy, wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające ponad 1,3 miliona złotych.

Podejrzanemu grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.  


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

  • worki jutowe wypełnione krajanką tytoniową
  • worki jutowe wypełnione krajanką tytoniową
  • worki jutowe wypełnione krajanką tytoniową

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony