Wiadomości

Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę i przechwycili narkotyki

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu 33-letniego mieszkańca Torunia blisko 70 gramów marihuany i ponad 300 gramów amfetaminy. Właściciel zakazanych substancji usłyszał już zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

W miniony piątek (25.08.2023) do stanowiska kierowania komisariatu na toruńskim Rubinkowie wpłynęło zgłoszenie o leżącym przed jednym z bloków mężczyźnie. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy stacjonujących w Toruniu.

Interweniujący funkcjonariusze od razu wyczuli z ust mieszkańca Torunia wyraźną woń alkoholu, udzielili mu pomocy i odprowadzili do mieszkania. Kiedy weszli do jego wnętrza, już od progu unosił się charakterystyczny zapach. Policyjna intuicja i doświadczenie nie zawiodły mundurowych, którzy postanowili sprawdzić, czy ten nie posiada zakazanych substancji. W lokum 33-latka stróże prawa znaleźli poporcjowany w woreczki z zapięciem strunowym susz roślinny oraz dwa opakowania wypełnione białym proszkiem.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wstępne badania testerem wykazały, że to blisko 70 gramów marihuany i ponad 300 gramów amfetaminy. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy narkotyki zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie.

Następnego dnia (26.08.2023) zatrzymany 33-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości zakazanych substancji. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i wystąpił do sądu o 3-miesięczy areszt dla podejrzanego.

Wczoraj (28.08.2023) sąd na podstawie zgromadzonych przez śledczych dowodów zdecydował o objęciu torunianina policyjnym dozorem oraz zakazał opuszczania kraju.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pobierz plik Fot./Video: KMP w Toruniu (format mp4 - rozmiar 2.43 MB)

Powrót na górę strony