Wiadomości

Policjanci wykorzystali drona podczas prowadzonych działań

Data publikacji 28.08.2023

Policjanci z toruńskiej drogówki kolejny raz wykorzystali podczas działań bezzałogowy statek powietrzny, za pomocą którego sprawdzali, czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach Torunia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o korzystanie z drogi w sposób bezpieczny, odpowiedzialny i zgodny z przepisami.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego toruńskiej komendy kilka dni temu (23.08.2023) wzięli „pod lupę” zachowania kierowców na ulicach Torunia. Bezzałogowy statek powietrzny obsługiwany przez policjantów pozwolił zarejestrować postępowania uczestników jadących przez skrzyżowanie Szosy Lubickiej z ul. Przy Skarpie. Mundurowi weryfikowali również ich stan trzeźwości. 

Wśród kontrolowanych przez funkcjonariuszy był kierowca peugeota – 50-letni mieszkaniec Torunia. Ten, poza konsekwencjami związanymi z popełnionym wykroczeniem, odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czasie całej akcji funkcjonariusze ujawnili 9 wykroczeń w ruchu drogowym. Ci, którzy nie stosowali się do zasad, musieli liczyć się z konsekwencjami.  

Przypominamy, że za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pobierz plik Fot./Video: KMP w Toruniu (format mp4 - rozmiar 15.82 MB)

Powrót na górę strony