Wiadomości

„Kaskadowy Pomiar Prędkości”

Data publikacji 03.07.2023

W piątek (30.06.23) policjanci z toruńskiej drogówki prowadzili "Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie przepisów i ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

W ubiegły piątek (30.06.23) toruńscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Jej celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów i przede wszystkim zminimalizowanie ilości wypadków. Policjanci za pośrednictwem mediów informowali o tych planowanych działaniach w wyprzedzeniem.

W przeprowadzeniu kaskadowej kontroli mogą brać udział dwa, trzy, lub więcej policyjnych patroli, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Funkcjonariusze wykorzystują do takich działań dostępne urządzenia do pomiarów, w tym ręczne mierniki prędkości oraz wideorejestratory. Policjanci czuwali nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość pojazdów, kontrolowali ich stan techniczny oraz trzeźwość kierowców.

Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego wyznaczono 48 punktów, w których policjanci przeprowadzali kontrole.

Efektem działań było skontrolowanie ponad 100 kierowców i pojazdów.

W 73 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Policjanci przypominają, że brawura i lekceważenie przepisów ruchu drogowego jest corocznie przyczyną wielu tragedii. Warto „zdjąć nogę z gazu”, by bezpiecznie dojechać do celu i nie stwarzać niebezpiecznych sytuacji podczas podróży.

Autor: mł asp. Dominika Bocian

Publikacja: mł asp. Dominika Bocian

Powrót na górę strony