Wiadomości

Kradł samochody, dlatego trafił za kraty

Data publikacji 24.04.2023

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże pojazdów. Straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Decyzją sądu 40-latek trafił tymczasowo do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu od pewnego czasu pracowali nad sprawami kradzieży samochodów osobowych. Na podstawie zgromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy, śledczy ustalili, że przestępstw tych dokonała ta sama osoba. Zebrane dowody pozwoliły na wytypowanie sprawcy i doprowadziły funkcjonariuszy do jednej z miejscowości pod Toruniem.

W czwartek (20.04.2023), w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych, kryminalni znaleźli 7 pojazdów, które zabezpieczyli do wyjaśnienia. Policjanci ujawnili tam jeszcze sporo części od samochodów różnych marek, urządzenia służące do kradzieży aut oraz zagłuszarki sygnałów GPS.  Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Śledczy z toruńskiej komendy przedstawili 40-latkowi dotychczas dwa zarzuty kradzieży samochodów osobowych oraz oszustwa. Już teraz wiadomo, że wstępna wartość strat spowodowana działalnością przestępczą zatrzymanego wyniosła ponad 160 tysięcy złotych. 

W piątek (21.04.2023) policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu, który, po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował tymczasowo mężczyznę na najbliższe 3 miesiące. Kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

  • funkcjonariusz otwiera drzwi mężczyźnie siedzącemu w tylnej części pojazdu
  • funkcjonariusz prowadzi mężczyznę
  • funkcjonariusze prowadzą mężczyznę
  • zabezpieczone kluczyki i części samochodowe
  • zabezpieczone przez policjantów urządzenia służące do kradzieży
  • zabezpieczone przez policjantów urządzenie do kradzieży aut
  • zabezpieczone przez policjantów urządzenie do kradzieży aut

Film f1.mp4

Pobierz plik f1.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.64 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony