Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli tytoń i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 06.04.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali 59-latka, który przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe i alkohol. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na ponad 78 tysięcy złotych.

We wtorek (04.04) w Toruniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd renault, którym kierował 59-letni mężczyzna. Mundurowi sprawdzili, co ten przewozi w samochodzie, okazało się, że w środku ukryty był worek jutowy z krajanką tytoniową. Znaleziony w aucie tytoń dał podstawę do przeszukania miejsca zamieszkania  59-latka. Lokal sprawdzili kryminalni z toruńskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się przestępczością gospodarczą. W sumie stróże prawa zabezpieczyli ponad 72 kilogramy wyrobów tytoniowych, w tym około 6 300 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo ujawnili podczas czynności 48 butelek o różnej pojemności z zawartością alkoholu o stężeniu od 40 do 90 procent.

Policjanci ustalili, że gdyby towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 78 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Teraz podejrzany odpowie przed sądem za łamanie przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego, za co grozi kara grzywny.Autor: st. sierż. Sebastian Pypczyński

Publikacja: mł. asp. Dominika Bocian

  • paczki papierosów
  • butelki z cieczą i pojemniki z suszem tytoniowym
  • pojemniki z suszem tytoniowym
  • paczki papierosów
  • susz tytoniowy w worku
Powrót na górę strony