Policjanci błyskawicznie odnaleźli kobietę
Błyskawiczna, profesjonalna i zdecydowana akcja policjantów doprowadziła do odnalezienia desperatki. Funkcjonariusze Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo pomogli kobiecie, która zamierzała popełnić samobójstwo i tylko dzięki nim w porę trafiła pod opiekę medyków.
W minioną środę (28.12) w nocy policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie otrzymali informację, że na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który obawiał się o życie swojej żony. Kobieta wyszła z domu i nie było z nią kontaktu. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. W czasie, kiedy od mężczyzny przyjmowano formalnie zgłoszenie o zaginięciu, dyżurny już zdążył poinformować policjantów, zarówno z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, jak również ruchu drogowego, którzy byli w terenie. Zapewne doświadczenie dyżurnego oraz zaangażowanie policjantów przyczyniło się do szybkiego odnalezienia kobiety w dość nieoczywistym miejscu. Dyżurny skierował jeden z patroli w tereny leśne przy Szosie Lubickiej. Pomimo pory nocnej i słabego oświetlenia policjanci odnaleźli nieprzytomną kobietę. Mundurowi sprawdzili jej funkcje życiowe i natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Z tej racji, że miejsce, gdzie leżała kobieta było trudno dostępne, a dojazd karetki mógł być utrudniony policjanci, nie czekając na dalszy rozwój zdarzeń, podjęli decyzję o przewiezieniu nieprzytomnej torunianki. Jednocześnie funkcjonariusze cały czas monitorowali jej stan. Dzięki świetnej organizacji w przepływie informacji i skutecznej współpracy wszystkich zaangażowanych w akcję policjantów poszkodowana szybko trafiła w ręce medyków, którzy mogli udzielić jej fachowej pomocy.
Kobieta ostatecznie trafiła do szpitala.
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Gdzie szukać pomocy:
116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji