Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i uczestnictwo w obrocie - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i uczestnictwo w obrocie

Mowa o 29 latku z Małej Nieszawki w powiecie toruńskim. Po zważeniu białego proszku było ponad 4120 gramów, do tego ponad 70 gramów suszu roślinnego i sześć tabletek. Mężczyzna z ust śledczych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających uczestnicząc tym samym w ich obrocie. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

W miniony czwartek  (15.07.), około godz. 9:00, policjanci z Wydziału Kryminalnego toruńskiej komendy przeszukali jeden z domów w Małej Nieszawce. Do tej czynności procesowej delegowały ich podejrzenia, że mężczyzna może posiadać przedmioty prawem zabronione.

Policjanci nie pomylili się i tym razem. Okazało się, że mężczyzna w różnych woreczkach i plastykowym wiadrze miał  biały proszek w różnych postaciach, (sypka i zbrylona), tabletki oraz zielony susz. Po zważeniu białego proszku było łącznie ponad 4120 gramów, do tego ponad 70 gramów suszu roślinnego  i sześć tabletek. Wstępne testy wykazały, że biały proszek to amfetamina, zielony susz to marihuana, a tabletki zawierają substancje odurzającą o nazwie MDMA. Mężczyzna z ust śledczych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających uczestnicząc tym samym w ich obrocie.

W piątek (16.07.) kryminalni doprowadzili tego mężczyznę do toruńskiej prokuratury. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych wnioskował do sądu o jego  tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 29- latka na najbliższe 3 miesiące. Teraz  mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

 
 
 

Film https://youtu.be/JnXdvGHISv4